Всім прекрасно відомо, що їсти після 18:00 – це вірний крок на шляху до набуття зайвої ваги. Але, тим не менш, перспектива набрати зайві кілограми мало кого лякає, коли ввечері, після напруженого дня, ми поспішаємо за розрадою до холодильника. До того ж, сучасна людина часто практично не снідає, обідає на роботі абияк. І що їй залишається? Звичайно, налягати на ситну вечерю.
Що ж, тепер любителі поїсти на ніч можуть радіти – є продукти, які цілком можна вживати і після шести годин вечора, і при цьому не доведеться жертвувати здоров’ям і стрункістю. Пропонуємо вам дізнатися, що це за продукти.
1. Куряча грудка
Тушкована, запечена, приготована на грилі, в пароварці або мультиварці – готувати це м’ясо можна як завгодно. А ось смажити його на маслі не рекомендується. До речі, в білому м’ясі курки та індички міститься амінокислота триптофан, яка заспокоює і налаштовує на сон грядущий краще будь-якого трав’яного чаю.
2. Морська риба
З точки зору засвоєння, цей продукт дасть фору м’ясу птиці. На перетравлення риби організму знадобиться близько трьох годин, не більше. На відміну від прісноводних мешканців, морські мешканці багаті мікроелементами, які необхідні для синтезу білків шкіри – колагену і еластану.
3. Йогурт на ніч
Живий кисломолочний продукт сприяє швидкому переварюванню рясної вечері. Якщо людина лягає спати після ситної трапези, то вранці встає з відчуттям важкості в шлунку. Прийом йогурту на ніч істотно знижує навантаження на травну систему, оскільки активізує перистальтику кишечника і прискорює процес перетравлення їжі.
4. Зелені овочі
Листовий салат, огірки, перець, проростки – всі ці продукти низькокалорійні, але при цьому містять корисну клітковину і водорозчинні вітаміни. Останні необхідні для утворення клітин шкіри.
5. Сир
Сир – це досконалий продукт харчування, в якому об’єднані всі корисні властивості молочної продукції. Якісний сир забезпечує організм легкозасвоюваним білком, жирами, вітамінами, амінокислотами та мінералами (кальцій, калій, фосфор). Він корисний вагітним і годуючим жінкам, для молодих зростаючих організмів, людям з підвищеним фізичним навантаженням і літнім.
6. Мигдаль
Горіхи дуже калорійні і корисні, тому заморити нічного черв’ячка допоможуть стовідсотково. Тут важливо стриматися і на з’їсти занадто багато. 10 мигдальних горішків допоможуть не тільки втамувати голод, а й забезпечать ваш організм вітамінами групи В, магнієм.
7. Гречка
Це низькокалорійна крупа – цінне джерело маси корисних мікроелементів. Безумовно, тарілку каші на ніч з’їдати не потрібно. А ось пара ложок відвареної гречки з овочами – те, що треба!
8. Запечене яблуко
Якщо захотілося перед сном чогось солоденького, то замість тортів і цукерок спробуйте з’їсти запечене яблуко. Помістіть його на 3 хвилини в мікрохвильову піч, посипте зверху корицею і полийте медом. У яблуках міститься багато вітаміну С і клітковини, і в ньому мало калорій.
9. Гарбузове насіння
Цінне джерело омега-3, поліненасичених жирних кислот, які необхідні для синтезу клітин шкіри (зокрема, їх мембран – оболонок). Посип насінням салат, м’ясо або додай до страв з сиру.
10. Сочевиця
Суперпродукт для вечері вегетаріанців. Адже в цих бобових поєднуються і білки, і вуглеводи. Для вечері краще вибрати чорну сочевицю. До того ж вона швидко готується – всього лише 5 хвилин.