Деякі зернові культури, дійсно, можуть допомогти вам втратити зайві кілограми і підтримувати ідеальну вагу, в той час як є і інші зерна, які будуть робити все навпаки. Ми вирішили підібрати для вас поради, які дозволять визначити, які зернові культури дозволять вам схуднути.
Навіщо нам потрібні зерна?
Вуглеводи і клітковина необхідні для правильного функціонування нашого організму. Вуглеводи дають нам енергію, а волокно, безумовно, корисно для зниження ваги. Волокно – це практично нетравний вуглевод, а це означає, що в продуктах, в яких воно міститься, менше калорій. Продукти з високим вмістом клітковини насичують вас набагато швидше і зменшують апетит.
Типи зерен
Перш за все, ми повинні знати, що зерна можуть мати дуже різні властивості в залежності від того, як вони були оброблені.
Цілісне зерно має набагато більше клітковини, вітамінів і мінеральних речовин, ніж очищене зерно. Бо в очищених зернах немає висівок і зародків, тому, як правило, вони мають більш тонку і гладку текстуру. На жаль, вони втрачають більшу частину своїх поживних речовин і волокон під час процесу очищення.
У укріплених зерен є додаткові поживні речовини, які не зустрічаються в природному вигляді в конкретному типі зерен.
Зерна, які ви повинні їсти, щоб схуднути
Загалом, ви повинні вибрати цільні зерна з високим вмістом клітковини з низьким глікемічним індексом (GI), тому що чим більше вітамінів і мінералів у вас є, тим ви здоровіші.
Цілісний овес
Вівсянка багата «Avenathramide» антиоксидантом, який захищає серце. Вона відома своєю здатністю поглинати багато води, а це означає, що вона набухає в шлунку, збільшуючи відчуття повноти. Загалом, вівсянка – чудова їжа, щоб схуднути.
Коричневий рис
Коричневий рис багатий такою кількістю вітамінів, що він є практично суперпродуктом. Він містить антиоксиданти, магній, фосфор, вітаміни групи В і є одним з небагатьох продуктів з високим вмістом селену. Він також дуже багатий клітковиною, з низьким вмістом жиру, що означає, що ви швидко насититеся ним.
Якщо ви хочете спробувати щось зовсім інше, ви можете спробувати червоний і чорний рис, оскільки обидва вони вважаються цілими зернами і володіють високим вмістом антиоксидантів.
Цілісне жито
Дослідники вважають, що жито має більше поживних речовин, ніж інші. Вона має в 4 рази більше волокон, ніж звичайна цільна пшениця, 100 калорій на порцію і майже 50% рекомендованого добового кількості заліза.
Ячмінь
Ячмінь дозволяє не тільки відмінно схуднути, але і знизити рівень холестерину.
Гречана крупа
Гречка має більше білків, ніж інші зернові культури, що робить її виключно хорошим джерелом білка для вегетаріанців. Дуже високий вміст магнію, важливий елемент для регулювання кров’яного тиску. І, як і всі цільні зерна, це хороше джерело волокон.
Кіноа
Кіноа багата білками і вітамінами B і омега-3 жирними кислотами. Хоча кіноа не є низькокалорійною, вона має низький глікемічний індекс, а це означає, що це не викличе великого збільшення рівня цукру в крові.
Кукурудза
Кукурудза може бути дуже корисною для вас, якщо вона цілісна. Це хороше джерело вітамінів групи В, магнію і фосфору, а також вона багата антиоксидантами.
Сочевиця
Вона містить високий рівень білка і клітковини, а також в ній низький вміст вуглеводів, що є наслідком повільного травлення. Половина чашки сочевиці містить 20 грамів вуглеводів і 8 г клітковини, а це означає, що 8 з 20 грамів вуглеводів НЕ будуть перетравлюватися. На додаток до цього, вона наповнена вітамінами B, цинком, залізом, калієм і кальцієм.
Зерна, яких потрібно уникати, якщо ви хочете схуднути
Білий рис
Білий рис є джерелом вуглеводів, з високим вмістом калорій, з низьким вмістом клітковини і поживних речовин. Він володіє дуже високим глікемічним індексом, тому він дуже швидко перетворюється в цукор.
Пшениця
Пшеницю також можна розглядати як супер-їжу, але для збільшення ваги, оскільки вона містить амілопектин A. Пшениця має дуже високий глікемічний індекс. За словами дослідників, тільки 2 скибочки хліба з цілісної пшениці можуть підвищити рівень цукру в крові більш ніж на 2 столові ложки цукру.
Кускус
Кускус може виглядати як цільне зерно, але насправді він не дуже відрізняється від очищеної пшениці, у якій немає поживних речовин, тільки калорії.