Експерт Владислав Селезньов дійшов висновку, що просування дається важко, адже у ворога тотальна перевага в авіаційному компоненті.
Однак хорошою новиною є те, що його логістика частково під нашим вогневим контролем. Хоча, якщо без рожевих окуляр, то до того, як російський гарнізон у Бахмуті залишиться без забезпечення і до блокування міста ще далеко. Давати якісь прогнози щодо термінів навряд чи доречно.
«Ми не знаємо, чи вистачить нам ресурсів, щоб далі продавлювати росіян, відтісняючи на схід і створюючи передумови для оперативного оточення Бахмута. У відкритих джерелах інформації про можливості української армії на цій ділянці немає. Ми знаємо, що тут зосереджено близько 52 000 військових РФ. Ми їх поступово вибиваємо, але я вважаю, поки що у них достатньо ресурсів, щоб уповільнити наш рух на схід», — зазначив він в коментарі одному з українських видань.
Якщо подивитися на карту бойових дій, то для оточення ще треба зробити велику роботу.
На думку військово-політичного оглядача групи «Інформаційний спротив» Олександра Коваленка, до того, як фізично перерізати трасу Бахмут-Горлівка, треба звільнити невелику агломерацію біля Курдюмівки, південніше за вищевказані населені пункти.
«Вогневий контроль – це добре, але ми фізично перерізатимемо дорогу. До неї треба пройти від 2 до 3 км по російських позиціях у низині. Після того, як росіяни завершать суїцидальні атаки на Андріївку та Кліщіївку, почнеться рух Сил оборони у бік Т0513. А після встановлення повного контролю над трасою вирішуватиметься питання Зайцевого і не тільки», – розповів він у розмові з виданням.
Він також припускає, що росіяни у спробі зупинити наступ можуть перекинути сили з північного флангу на південний. У такому разі там їхня оборона буде ослаблена, що допоможе оточенню Бахмута з півночі. При цьому експерт наголошує: казати про оточення можна лише після того, як росіян відріжуть від усіх доріг.