Багатьом з нас хотілося б мати недорогий і ефективний засіб, який можна використовувати в догляді за собою. Ми пропонуємо дізнатися корисні властивості вазеліну і способи його застосування не тільки в косметичних цілях.Читайте і беріть на озброєння.
для шкіри
Автозагар. Перед нанесенням крему з бронзатором змастіть сухі ділянки шкіри (лікті, коліна) вазеліном. Засіб ляже рівномірно, і ви отримаєте гарну рівну засмагу.
М’яке очищення. Змішайте вазелін з натуральними абразивними частинками (морською сіллю, кава, тростинним цукром) і використовуйте склад, як скраб для тіла.
Догляд за дитячою шкірою. Використовуйте вазелін як засіб під підгузники, щоб зменшити висип. Перед нанесенням ретельно вимийте і промокніть рушником дитячу шкіру. Вазелін утворює бар’єр, який допоможе захистити шкіру від постійного впливу вологи.
Для обличчя
Вологий макіяж. Нанесіть трохи вазеліну на шкіру повік перед тим, як використовувати тіні. Вони не тільки довше протримаються, а й додадуть повікам легке вологе мерехтіння. Цей засіб не викликає роздратування ніжної шкіри, адже воно використовується навіть лікарями при проведенні деяких процедур на очах.
Брови. Видавіть на чисту щіточку краплю вазеліну і розчешіть брови, надавши волосках потрібний напрямок. Засіб висохне, і брови збережуть правильну форму на цілий день.
Вії. Нанесіть тонким шаром вазелін на вії перед тим, як лягати спати: це може допомогти їм стати довшими і товстішими з плином часу.
Видалення макіяжу. Просочіть вазеліном ватний диск і використовуйте його для демакіяжу. Засіб відмінно справляється навіть з водостійкою косметикою. Регулярне застосування якісного вазеліну покращує стан шкіри і дозволяє уникнути передчасних зморшок.
Губи. Використовуючи цей засіб в якості косметичної помади, ви не тільки захистите губи від обвітрювання, але і позбавитеся від всіх нерівностей і шорсткостей. Додайте в вазелін щіпку кориці, і ви отримаєте помаду, що надає губам бажану пухкість.
Для волосся
Стайлінг-засіб. Розітріть вазелін на кінчиках пальців, нанесіть на волосся і змоделюйте зачіску. Тут головне, втім, як і з іншими засобами для укладання, не переборщити.
Відновлення посічених кінчиків. Нанесіть вазелін на сухі кінчики волосся і витримайте хвилин 15-20. Засіб добре «запаює» посічені освіти на волоссі, і вже після декількох застосувань стан волосся буде значно краще.
Маска для волосся. Візьміть 1-2 ложки вазеліну (в залежності від довжини волосся), змішайте з декількома краплями ефірної олії (кориці для запаювання, шавлії для блиску) і нанесіть по всій довжині. Змийте через 1-2 години. Щоб легше видалити вазелін, перед миттям промокніть волосся паперовим рушником, після чого прогрійте їх феном.
Захист при фарбуванні. Нанесіть вазелін по лінії росту волосся під час роботи з хною або фарбою. Це захистить шкіру від фарбування.
Для нігтів
Акуратний манікюр. При фарбуванні нігтів нанесіть трохи вазеліну на кутикулу, не зачіпаючи при цьому нігтьову пластину. Таким чином ви уникнете потрапляння лаку на шкіру.
Догляд за кутикулою. Змащуйте навкого нігтєвим валиком з вазеліном щовечора перед сном. Це запобіжить сухості кутикули і появи задирок.
Блискучі нігті. Якщо регулярно втирати вазелін в нігтьову пластину, з часом вона придбає глянсовий блиск і стане міцнішою.
Для побутових потреб
Додання блиску. Вазелін допоможе повернути блиск таких предметів зі шкіри або її штучного аналога, як взуття, сумки, гаманці. Нанесіть тонким шаром засіб на поверхню, а через кілька секунд протріть натуральною тканиною.
Заїла блискавка. Ви набагато швидше впораєтеся з заївшою блискавкою, якщо обробите проблемну ділянку вазеліном. Таким же чином подіє засіб на заіржавілі кнопки, гудзики, меблеву фурнітуру.
Полірування поверхонь. Нанесіть трохи вазеліну на фланелевий відрізок тканини і пройдіться їм по стільницям і інших поверхонь з дерева. Меблі не тільки будуть блищати, а й набагато довше будуть чистими, адже вазелін формує плівку, яка відштовхує пил.
Видалення плям від косметики. Якщо ви забруднили одяг помадою або тональним кремом, нанесіть на пляму трохи вазеліну і після цього виперіть звичайним способом.
Лак для нігтів. Щоб ковпачок від лаку для нігтів не присох до флакону після чергового використання, змастіть вазеліном різьблення всередині кришки або на самій пляшці.
Джерело:poradnytsya.info