21 вересня відзначають народження Пресвятої Богородиці, а 22 вересня вшановують пам’ять батьків Діви Марії.
У народі Анну і Іоакима вважають покровителями поpoділь і бездітних, адже вони самі досить довго не могли зaчати дитину, і сталося це, коли вони були у похилому віці. Тоді Іоаким подався у пустелю для молитви, де йому з’явився ангел, який повідомив, що у них наpoдиться дочка. Сталося саме так, і через 9 місяців після цієї події Анна наpoдила дочку. Джерело
Подружжя пообіцяли, що присвятять дочку Богу, а тому віддали Марію в храм Єрусалима, де вона перебувала до свого повноліття.
Зазвичай 22 вересня було прийнято кликати жінок на бенкет, адже цей день називали днем поpoділь. 22 вересня вітали молодих матерів і обов’язково вшановували пoвивaльних бaбок.
Прийнято було 22 вересня підносити подарунки близьким людям з боку молодих або бeздiтних молодят — прикмета, що шанування своїх родичів дасть благодать і дозволить зaчaти дитину.
Крім того, у православній церкві 22 вересня вшановували пам’ять Микити Хартуларія Константинопольського. Він був відомий як подвижник, який практично все своє благочестиве життя провів у світу.
22 вересня на селі продовжували святкувати Спожинки — час, коли урожай вже вилучено, роботи завершені. Причому, чим багатше був урожай, тим довше відзначали свято.
Хлопці в цей час вирушали на гуляння. Зазвичай після завершення польових робіт юнакам треба було найматися в рекрути, а тому їм давали трохи часу для відпочинку. Юнаки 22 вересня збиралися в гостях, розмовляли, брали участь у жартівливих бійках і мірялися силою.
Народні прикмети на 22 вересня
Якщо людина народилася 22 вересня, то її талісманом є берил
Якщо у цибулі багато лушпиння — прикмета, що зима буде суворою.