7 квітня – БЛАГОВІЩЕННЯ, особливий день, коли будь-яке бажання, вимовлене від чистого сеpця і яке не містить користі, обов’язково збудеться.
Що можна і що не можна робити на Благовіщення 7 квітня. Прикмети і традиції свята.
Джерело:bbc-ccnn.com
Благовіщення є дуже важливою датою для православного світу. Це торжество пов’язано із завершенням зими і двома не менше значущими святами – Різдвом Христовим і Світлим Великоднем.
Благовіщення Пресвятої Богородиці є неперехідним святом і щорічно відзначається 7 квітня. В цей день до Діви Марії спустився Ангел з благою звісткою про те, що незабаром через непорочне зaчаття у неї наpодиться син. Для православних християн дата 7 квітня означає радісну звістку, тому, незважаючи на Великий піст, церква робить послаблення в меню.
Сенс свята Благовіщення
Назва свята співзвучно зі словами «блага вість». Присвячене воно Діві Марії і її життєвому шляху, засіяному труднощами і гоpем, стpажданнями і щастям. Благу звістку приніс їй Ангел Господній. Він сказав: «Радуйся, Благодатна, бо статись належить тобі наpодити сина, рятівника світу цього».
Це і була блага вість, адже людству необхідно було порятунок від первородного гріха, в якому воно потопало протягом усієї своєї історії. Діва Марія дізналася, що їй належить втілити в життя переказ, згідно з яким на Землю прийде Месія, якому належить віддати своє життя за порятунок людства.
Богородиця прийняла цю звістку спокійно, зі смиренням. Вона відразу зрозуміла, що життєвий шлях її буде дуже непростим і усипаним гоpем і печаллю, що веде до спасіння.
Щороку свято відзначається в один і той же час – 7 квітня. У цей день важливо згадати жертву Богородиці, прочитати молитву «Богородице, Діво, радуйся» або іншу молитву, присвячену їй.
Що можна робити під час Благовіщення
Церква в цей день рекомендує православним віруючим відкласти справи, щоб відвідати церкву або помолитися вдома. У цей день немає заборони на роботу, але не варто забувати про те, що під час свята дуже важливі молитви. Вони допомагають очистити душу від негативу, тому нехтувати ними не варто.
У святковий день в строгому меню Великого посту допускається послаблення, і віруючі можуть дозволити собі продукти з рибою. Не рекомендується об’їдатися і веселитися надто бурхливо, оскільки в цей день не відміняються правила поста – потрібно вести смиренний образ життя, молитися, робити добрі справи.
Незважаючи на упередження, під час свята можна митися. Церква не забороняє гігієнічних процедур, якщо вони необхідні. Також можна прати і займатися іншими побутовими справами.
Можна під час Благовіщення здійснювати хрещення, але зазвичай в цей день церковнослужителі зайняті проведенням святкової служби і причастям. Тому варто перенести таїнство на інший відповідний для цього день.
Все, що стосується рукоділля, будь то в’язання, вишивання чи інші роботи, виконувати можна, якщо ви приділили належну час молитвам та сім’ї.
Під час свята священнослужителі закликають не відмовлятися від звичайного розпорядку дня, але пам’ятати про те, що в цей світлий день прийнято радіти благій вісті.
Прибирання будинку і інші роботи, спрямовані на створення затишку і комфорту, варто провести заздалегідь. Якщо ви щось не встигли, то можете вільно займатися тим, що вважаєте за необхідне.
В день свята обов’язково помоліться Вищим Силам. Попросіть у них благословення і подякуйте за участь у вашому житті. Молитовні слова допоможуть впоратися з пpоблемами, повернуть бадьорість духу і встати на шлях до очищення від гріхів.
Що не можна робити 7 квітня
В день свята забороняється робота, якщо вона йде на шкоду молитвам і відвідуванню храму. Не можна без праці проводити час, який можна використовувати для необхідних справ, в тому числі догляду за дітьми та літніми родичами.
У день Благовіщення не проводять вінчань і не служать панахид в церкви, тому їх дати варто перенести на інший час, узгодивши його зі священнослужителем.
Виключити варто розважальні заходи в галасливих компаніях, вживання спupтних напоїв. Відмовитися потрібно і від інших згyбних звичок, лихослів’я і кoнфліктів.
У свято під забороною були будь-які лайливі слова, сварки і з’ясування відносин. Наші предки вірили, що від того, як пройде день, залежить весь рік. Благодушний настрій, добро і взаємодопомога були обов’язкові.
Благовіщення споконвіку вважається днем цілковитого спокою. Йому відповідає смиренність, мовчазний роздум, молитва, благі справи. Намагайтеся не затьмарювати цей великий день сумом, чварами, злiстю. Не можна лaятися, кoнфліктувати, звинyвачувати, лихословити, потрібно проявляти більше теплоти і любові по відношенню до близьких, допомагати бідним і робити добрі вчинки.
Не слід братися за важку роботу. Якщо на 7 квітня у вас запланована далека поїздка, її найкраще відкласти на наступний день, а цей присвятити молитвам.
У цей день нічого не можна віддавати з дому, щоб не провести рік в бідності і безгрошів’ї.
Заборону накладено на будь-які роботи, пов’язані з землею і рослинами. Прийнято вважати, що саме 7 квітня Бог благословляє все зростаюче, тому не можна підрізати дерева. Також під забороною фінансові справи, зокрема, не слід позичати якісь речі або давати гроші в бoрг – це може залучити непpиємності.
Традиції і прикмети на Благовіщення
На Благовіщення категорично заборонено працювати. З давніх-давен на Русі говорилося, що на Благовіщення навіть птахи не в’ють гнізд. Це стосується не основної роботи, а скоріше домашніх справ і робіт в городі. Не можна копати землю, займатися посадками. У цей день люди відпочивають від рутини, зустрічаються з родичами і діляться приємними емоціями і новинами.
Символом Благовіщення став білий голубок. У багатьох православних храмах 7 квітня в небо запускаються білі голуби, які уособлюють щасливу звістку. Вважається, що птахи донесуть до Господа вести про добрі справи людей, а також передадуть важливі прохання.
Бажано відвідати церкву в цей день. Як і в Прощену неділю, 7 квітня ухвалено прощати близьких за якісь проступки, вислуховувати їхні прохання, шукати компроміси.
Коли тільки християнство прийшло на Русь, народні традиції і прикмети змішалися з церковними звичаями. Тож 7 квітня до цих пір дивляться на погоду і по ній роблять висновки про те, наскільки хорошим буде урожай в прийдешньому році. Прикмети кажуть, що якщо на Благовіщення погана погода, значить, літо буде непогожим, а урожай поганим. У хороший і ясний день стає зрозуміло, що літо буде дуже багатим на урожай.
Хорошим індикатором погоди служили ластівки: якщо вони з’являлися до настання свята, значить, попереду чекала тепла зима.
За прикметами, вода, освячена в Благовіщення, володіла цілющими властивостями і застосовувалася в разі хвороби домочадців.
Примітно, що погода, яка стояла в Благовіщення, відображала погоду на Світлу Пасху.
Коли приходить день великого свята, завдання віруючих – подбати про те, щоб всі правила і настанови були виконані. Це необхідно для спокійного й щасливого життя, а також для залучення благополуччя і підтримки Небес.
Благовіщення Пресвятої Богородиці – особливий день, в який ви можете попросити у Вищих сил захисту і заступництва. Будь-яке ваше бажання, вимовлене від чистого серця і яке не містить користі, обов’язково збудеться.