Яке церковне свято відзначають 9 вересня за новим і старим стилем, що можна і не можна робити, у кого іменини.
9 вересня за новим церковним календарем згадують святих Іоакима і Анну, батьків Пресвятої Діви Марії. У народному календарі – Якима та Анни. Розповідаємо про традиції та прикмети 9 вересня і яке сьогодні свято відзначають у церкві за старим стилем.
9 вересня 2024 року – яке церковне свято сьогодні за новим і старим церковним календарем
2023 року Православна церква України перейшла на новий календарний стиль, і всі православні свята з фіксованою датою змістилися на 13 днів раніше. Але частина вірян продовжує дотримуватися колишнього календаря – збереження старого стилю залишається правом релігійних громад і монастирів.
Яке сьогодні церковне свято в Україні за новим стилем
9 вересня за новим церковним календарем (22 вересня за старим) – день пам’яті праведних Богоотців Іоакима та Анни, батьків Діви Марії.
За переказами, Іоаким і Анна були благочестивим подружжям. Іоаким був сином Варпафіра і нащадком царя Давида. За однією з версій, подружжя жило в Єрусалимі, за іншою – в Назареті Галлілейському. Дітей Йоаким і Анна не мали до похилого віку – тоді це вважалося Божою карою.
Якось із цієї причини священик храму відмовився прийняти в Іоакима жертву на честь великого свята. Іоаким засмутився і пішов у пустелю, там став молитися Богу, щоб дарував дитину. На 40 день у пустелю до Іоакима і до Анни додому з’явився Ангел – він сповістив, що скоро вони стануть батьками. У них народиться дочка, яку благословить рід людський. Так і сталося: у подружжя народилася дочка Марія, яка стала Богородицею. Коли їй виповнилося три роки, її ввели в Єрусалимський храм, там вона виховувалася до 12 років.
Іоаким помер через кілька років після Введення Богородиці в храм – на той момент йому було 80. Анна померла через два роки, які також провела в храмі, їй було 70 років.
Церковне свято 9 вересня за старим стилем
Раніше УНІАН розповідав, яке сьогодні церковне свято відзначають за старим календарним стилем – що можна і не можна робити в день пам’яті преподобного Пимена Великого, а також Кукші, ієромонаха, і Пимена Пісника, Печерських.
Про що говорять прикмети на 9 вересня
За прикметами дня судять, якими будуть осінь і зима:
багато павутини в будинку – буде тепла осінь і морозна зима;
сніг випав цього дня – наступного року буде поганий урожай;
комарі з’явилися – зима буде м’якою;
верба скинула листя – до ранньої зими.
У народному календарі 9 вересня – свято Якима та Анни. Також цього дня в народі відзначали Спожинки, тобто, закінчення збору врожаю. Вважається, що з цього дня починається бабине літо.
Що не можна робити 9 вересня
9 вересня, як і в інший день, Церква виступає проти сварок, лихослів’я, помсти, пліток і наклепу, осуду, заздрості, жадібності та відчаю. Не можна відмовляти тим, хто просить про допомогу.
Народні прикмети дня суворо забороняють сьогодні брати або давати гроші в борг чи розв’язувати будь-які фінансові питання – до боргів і невдачі.
Не радять 9 вересня переїжджати – у народі кажуть, що тоді удача не знайде дорогу зі старого будинку в новий.
Що можна робити 9 вересня
Іоакима та Анну вважають покровителями всіх вагітних. У молитвах до святих звертаються з проханнями, щоб Господь послав дітей.
У народі цього дня заведено вшановувати породіль і акушерок. Також, за повір’ями, сьогодні слід спалити старий одяг – щоб позбутися хвороб, псування і пристріту.
9 вересня – іменини сьогодні
Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Анна, Олександр, Сергій, Олексій, Дмитро, Афанасій, Василь, Захар, Микита, Григорій.
За старим стилем іменини святкують Анфіса, Володимир, Дмитро, Іван, Михайло, Олександр, Степан.