Факт, про який мало хто знає (принаймні за межами країни, де це відбувається) — в Швейцарії їдять кішок.
Більш того, цей процес безумовно має масовий характер — про це пише express.co.uk з посиланням на європейських активістів-зоозахисників. Хвиля постів у соціальних мережах і повідомлень в швейцарських ЗМІ піднялася після того, як один з пенсіонерів Швейцарії розповів місцевому телебаченню про те, як смачно їсти кішок і як їх правильно готувати.
Громадськість обурилася, а активісти змогли нарешті домогтися розголосу фактів, над якими (за їх твердженням) вони б’ються вже не перший рік. При цьому, звичайно, дивно, що виробництво котячого м’яса, поставлене на потік, так довго залишалося без уваги. «Прочитав, що в Швейцарії щорічно з’їдається до 200 тонн кошатини, а в деяких районах цієї країни тушкована кішка — традиційне різдвяне блюдо. Не зрозуміло, як тепер жити з цією інформацією », — дивується користувач твіттера Петро Маковей.
Українець правий — тушкована в соусі з білого вина і часнику кішка дійсно одне з найдавніших і традиційних страв, які з’являються на різдвяному столі в деяких районах Швейцарії. Більш того, до тушкованої Кошатина нерідко подають «в комплекті» і м’ясо ротвейлера. Швейцарський пенсіонер викликав обурення після того, як розповів в телевізійному документальному фільмі, що йому подобається «тонкий смак» приготовленої кішки. 72-річний Мартін Бульманн також зізнався, що готував і їв борсуків і лисиць в своєму будинку недалеко від Люцерна.
Розповідаючи про свій незвичайний смак швейцарському телебаченню SRF1, пан Бульманн сказав: «Це мало чим відрізняється від вживання в їжу курки. Важливо щоб тварина не страждала, коли ви його вбиваєте. М’ясо кішки делікатно і легко перетравлюється. На смак воно краще, ніж у кролика. Я виросла у великій сім’ї, і було нормально ловити кішок, яких смажила б моя мама. Є кішку нічим не гірше, ніж їсти морепродукти або суші ».
За словами активістів, у Швейцарії сотні тисяч людей їдять м’ясо кішок і собак. За даними The Times, в середньому в Швейцарії люблять закусити домашнім улюбленцем близько 240 000 чоловік. Вони, очевидно, не є шкуродерами (об’єктивно: в країні з населенням трохи більше восьми мільйонів просто не може бути 250 тисяч осіб, що зійшли з розуму на грунті поїдання своїх вихованців). Швидше за все, мова дійсно йде про традиції, що сягають корінням аж у XIII століття, коли були закладені основи швейцарського держави
«Немає нічого дивного в тому, щоб їсти собаку, — цитує газета Le Matin одного зі швейцарських фермерів. — У тому вигляді, як ми її готуємо, у неї такий же смак, як у будь-якого іншого м’яса, і, в будь-якому випадку, ніхто не знає, що він їсть ». Собаче м’ясо в основному використовується для приготування ковбас і як засіб від ревматизму. Улюблений тип м’яса отримують від собаки породи ротвейлер.
При цьому корінні жителі Швейцарії погоджуються, що про таких традиціях національної кухні вони не поспішають розповідати туристам. Все-таки, в світовому співтоваристві це викличе (вже викликало) тільки негатив. Разом з тим багато користувачів соцмереж, які висловлюють свою думку з даного питання на форумах і в коментарях до публікацій ЗМІ, підкреслюють, що справа лише в сприйнятті. Так, наприклад, для азіатської кухні поїдання собак (рідше кішок) цілком прийнятно. По крайней мере, це вкладається в голові середньостатистичного жителя Європи, Росії чи Америки. Але ось що робити зі Швейцарією?
Вбивство і поїдання кішки або собаки є незаконним тільки в тому випадку, якщо вважається, що метод забою викликав непотрібні страждання — в іншому випадку м’ясо і раніше дозволено. Кілька років тому британські журналісти опублікували зведену таблицю, в якій показано скільки і якого саме м’яса щорічно споживають швейцарці. З 414,7 тисяч тонн, що представляють собою свинину, яловичину, конину, кролятину і птицю, 240 підходить під грифом «інше». Очевидно, в цю категорію потрапляє м’ясо тварин, яких в цивілізованих країнах є не прийнято — кішечки, собачки, хом’ячки та інша живність.
Активісти активізують свої заклики до повної заборони на скандальну їжу, яка все ще законна і дозволена до продажу в двох кантонах — або провінціях — альпійської держави. У заяві «Люди за етичне поводження з тваринами» (PETA) міститься заклик до влади виключити домашніх тварин з меню. У ньому йдеться:
«Для більшості з нас сама думка про вбивство, приготуванні їжі, розчленуванні і з’їденні цих домашніх тварин є огидною, тому що ми їх знаємо — вони члени нашої родини і наші кращі друзі. Але коли ви думаєте про це з точки зору здорового глузду, все тварини відчувають страх і біль на бойні, тому нікого не можна їсти.
Чутливі, налякані ягнята, корови і свині відправляються на ніж тільки через людські забобонів, які дозволяють нам захищати певні види, приводити їх в наші будинки і робити їх частиною наших сімей, розглядаючи інших як прості товари на забій заради їжі або виготовлення речей. Ми закликаємо кожного, кого відштовхує думка про з’їденні Пухнастик або Шарика, поширювати це співчуття на весь тваринний світ, стаючи веганів ».