Українці двічі платять комісію при оплаті комунальних послуг .
Про це повідомила на своїй сторінці в Facebook співавтор проекту закону №3088 «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей оплати банківських послуг з прийому та перерахування коштів за житлово-комунальні послуги» нардеп Ганна Пуртова.
«Все частіше чую від виборців:« Вам все одно, ми нікому не потрібні, держава нам нічим не допомагає ». На спроби пояснити, що приймається велика кількість законів, які будуть корисні в довгостроковому періоді для громадян України, чую відповідь, що ми живемо зараз і конкретних змін не відчуваємо, а платіжки все такі ж », – написала нардеп.
З її слів найчастіше українці скаржаться на комунальні тарифи , то «з чим люди стикаються щомісяця, тут і зараз, що відчутно б’є по гаманцю».
«Особливо важко чути це від соціально незахищених груп, пенсіонерів. Саме їм ми не можемо відповідати: почекайте, скоро стане краще. Потрібно діяти », – зазначила Пуртова.
За її словами, вона «разом з іншими народними депутатами України подали запит Прем’єр-міністру України Олексію Гончаруку щодо негайного перегляду тарифів на транспортування природного газу і впровадження розрахунку за його транспортування відповідно до фактичного його використанням».
«Проаналізувавши все, ми побачили, що сьогодні ми двічі платимо комісію, оплачуючи комунальні платежі », – написала народний депутат.
пояснила Пуртова, при розрахунку за житлово-комунальні послуги українці додатково платять комісійна винагорода за послуги банку. Розмір такої комісії залежить від банку. З огляду на кількість послуг, що надаються споживачам, оплата комісійної винагороди впливає на сімейні бюджети українців.
Крім того, комісія утримується з населення двічі, і пов’язано це з тим, що комісійна винагорода за прийом і перерахування платежів споживачів вже закладена в тариф постачальника комунальних послуг .
«Тому я зі своїм колегою Сергієм Северином зареєструвала законопроект № 3088 « Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей оплати банківських послуг з прийому та перерахування коштів за житлово-комунальні послуги ».
Даним законопроектом на законодавчому рівні пропонується:
– введення заборони для банків та інших установ, які здійснюють прийом і перерахування коштів за житлово-комунальні послуги, самостійно встановлювати розмір комісійної винагороди;
– покладання обов’язків оплати комісійної винагороди банків та інших установ з прийому та перерахування коштів фізичних осіб за житлово-комунальні послуги в розмірі не більше 1% загальної суми коштів на виконавців / виробників таких послуг;
– скасування подвійного стягнення комісійної винагороди за житлово-комунальні послуги з споживачів таких послуг.