Президент України Володимир Зеленський розкритикував зближення президента Франції Еммануаля Макрона з Росією.
Про це він сказав в інтерв’ю The Guardian.
Зеленський заявив, що канцлер Німеччини Ангела Меркель та президент Франції Еммануель Макрон підтримують Україну, але його турбують зусилля Макрона з одночасного відновлення відносин з Москвою.
«Ви не можете грати в гру з двох сторін», – сказав Зеленський.
Глава держави також закликав Макрона та німецького канцлера Ангелу Меркель продовжити тиск на Росію.
Нагадаємо, раніше Макрон заявляв, що війна в Україні не є перешкодою для поліпшення відносин Франції з Росією. Французький лідер зазначав, що довго розмірковував про можливість змінити ставлення до президента РФ Володимира Путіна.
Зазначимо, Володимира Зеленського ще восени запрошували до США. Але через майже 10 місяців після його першої телефонної розмови з Дональдом Трампом, конкретного запрошення в Вашингтон все ще не було.
Відтак український президент хотів би, щоб наступна зустріч не відкладалася у довгий ящик. Про це він розповів в інтерв’ю The Guardian.
Зеленський розповів, що між дипломатами ведуться перемовини про зустріч двох президентів. Однак вони вийшли за ті терміни, які є звичними для Зеленського.
Мені сказали, що він (Трамп – ред.) готується. Мені важко це чути. Я людина, яка працює в терміни. Наші дипломати обговорюють це з американськими дипломатами. Я б хотів, щоб у нас була плідна зустріч,
– сказав Зеленський.
Однак Зеленський висловився, що, незважаючи на заряджену атмосферу у Білому домі через майбутні вибори, все одно хотів би зустрітися з Трампом.
Також, як вчора ми повідомляли, президент України Володимир Зеленський заявив, що дав президенту РФ Володимиру Путіну рік на завершення війни на Донбасі, інакше він вийде з Мінських домовленостей, пише УНН з посиланням на інтерв’ю українського Президента виданню The Guardian.
За його словами, українська влада може протягом року працювати над угодою про врегулювання конфлікту, але не довше.
Коментуючи зустріч з Путіним в грудні в рамках саміту “Нормандської четвірки”, Зеленський сказав, що вона мала “декілька емоційних аспектів”. Він вважає, що йому вдалося достукатися до російського колеги. “Думаю, він мене почув. У мене було таке відчуття. Сподіваюся, воно не помилкове”, — зазначив український Президент.
Президент України підкреслив, що рік для досягнення прогресу відраховує з моменту проведення останнього нормандського саміту. Він зазначив, що “не віддасть п’ять років, які йому дав український народ, на реалізацію “Мінська”, і додав, що у нього є “два або три плани”, як діяти, якщо прогрес не буде досягнутий, але відмовився розкрити їх умови.