Батько викраденого хлопчика не проти помилування злочинниці, якщо вона допоможе знайти усіх постраждалих дітей.
Батько з Китаю через 15 років пошуків знайшов свого викраденого у дитинстві сина і вирішив, що боротиметься перед судом за помилування викрадачки. Щоб повернути хлопчика у родину, чоловікові довелося відмовитися від роботи та присвятити життя пошукам, але він не ображений на злочинницю і навіть готовий пробачити її за однієї умови. І з цього здається, знайдено найдобрішу людину у світі, інформує Ukr.Media.
У 2005 році у родині чоловіка на ім’я Шен Цзюнлян з Гуандуна, містечка на півдні Китаю, трапилася трагедія: невідомі викрали його однорічного сина Шен Конга. Тоді викрадення дітей у тій місцевості не були рідкісними, і правоохоронці вирішили, що хлопчик — один із дев’яти дітей, що стали жертвами загадкової жінки, яка торгувала людьми, відомої під прізвиськом Тітка Мей.
Поліцейські попередили Цзюнляна, що шансів знайти його сина майже немає, але чоловік вирішив не здаватися. Батько роздруковував оголошення, розклеював їх по всьому місту і звертався до жителів околиць, щоб дізнатися про долю хлопчика.
Цзюнлян, як і поліцейські, був упевнений, що хлопчика вкрали злочинці, однак не втрачав надії знайти його. У результаті чоловік кинув роботу, щоб присвятити життя поверненню дитини.
«Мого сина продали в окрузі Цзицзинь 5 січня 2005 року. Він народився 7 листопада 2003 року.»
Багаторічні пошуки не давали результатів, але батько не опускав руки. У 2016 році чоловік вирішив піти далі й використати силу соцмереж. Цзюнлян почав публікувати пости про зникнення Шен Конга. Це привернуло увагу громадськості до ситуації та стимулювало правоохоронців відновити розслідування.
Після того, як поліцейські продовжили полювання на викрадачів дітей, слід знову вивів їх на Тітку Мей, а незабаром за 400 кілометрів від рідного міста Цзюнляна був знайдений і сам хлопчик, якому вже виповнилося 15 років.
«Шен Конг здоровий. Він дуже сонячний хлопчик. Він полюбляє грати у баскетбол, — розповів на прес-конференції у провінції Гуандун заступник директора районного бюро громадської безпеки.»
З’ясувалося, що у 2005 році хлопчика дійсно викрала якась Тітка Мей і продала його бездітним батькам з міста Цзицзинь за 1440 фунтів. Коли правда розкрилася, сімейна пара погодилася співпрацювати зі слідством — саме тому на подружжя не чекає серйозне покарання за покупку дитини, а ось продавчині доведеться відповісти за всією суворістю закону (якщо її, звичайно, знайдуть).
Сам Цзюнлян, возз’єднавшись з сином, не може повірити своєму щастю.
«Я шукав свого сина 15 років. Я не здавався, і доля віддячила мені.»
Батько розповів, що його син прожив гарне життя у прийомній родині. Він добре освічений і чемно розмовляє.
«Шен Конг досі ще неповнолітній, і я сподіваюся, що його фотографії та відео з ним не поширюватимуться інтернетом. Сподіваюся, що мій син зможе жити нормальним життям, як і інші діти.»
Чоловік не планує зупинятися на досягнутому. Цзюнлян має намір допомогти іншим батькам викрадених дітей.
«Дев’ять сімей були зруйновані. Тітка Мей повинна бути притягнута до відповідальності. Я не заспокоюся, поки не знайду усіх зниклих дітей. Я переслідуватиму її до кінця.»
Про злочинницю відомо дуже мало, крім того, що у 2003-2005 роках жінка виступала як посередниця під час продажів дітей. Якщо жінка жива, то вона досі на волі.
П’ятеро спільників Мей, включаючи ватажка угруповання Чжан Вейпіна, потрапили під арешт у березні 2016 року. У грудні 2019 року Чжан і ще один чоловік були засуджені до смертної кари, двоє інших отримали довічне ув’язнення. П’ятий із них опинився у тюремному ув’язненні терміном на десять років.
Цзюнлян вважає, що цього недостатньо, тому що банда заподіяла родинам занадто багато горя.
«Один з батьків вдався до самогубства. Він помер, не знаючи, хто викрав його сина.»
При цьому чоловік готовий боротися за помилування для жінки, якщо поліцейські її знайдуть, але у нього є одна умова.
«Я б попросив інші родини підписати угоду, щоб пробачити її, якщо вона допоможе нам знайти наших дітей.»