Якщо існує такий лікарський препарат, який лікує ефективно і швидко, то це «Йодинол». У будь-яку поїздку я беру його з собою, він коштує копійки, а рятує від багатьох неприємностей! За 20 років використання з упевненістю скажу: «Йодинол» володіє необмеженими можливостями.
Синій йод
Основні діючі речовини — молекулярний йод, який виступає в ролі антисептика, і полівініловий спирт — з’єднання, яке уповільнює виділення йоду і подовжує його взаємодію з тканинами організму, зменшуючи подразнювальну дію йоду на них.
Зовнішнє використання є основною, але не єдиною сферою застосування «Йодинолу». Озброївшись багаторічним досвідом, ми розповімо тобі про 11 дієвих способів застосування копійчаних ліків.
«Йодинол» малотоксичний. У ролі антисептика він має бактерицидну дію на стрептококову флору, кишкову паличку, патогенні грибки і дріжджі. Стафілокок, як збудник гнійної інфекції, зникає від застосування ліків в 80% випадків. Але синьогнійна паличка є стійкою до місцевого використання препарату. Єдиним протипоказанням до застосування «Йодинолу» є підвищена чутливість до препаратів йоду.СПОНСОРСКИЙ КОНТЕНТ
Принцип дії «Йодинолу» заснований на вивільненні елементарного йоду з складної сполуки. Першим препаратом такого типу був так званий синій йод, застосування якого зробило позитивний лікувальний ефект під час епідемії дизентерії в 1940 році. Це був перший йодистий антисептик на основі суміші спиртового розчину йоду і крохмалю з картопляного лушпиння.
Сьогодні можна знайти багато інструкцій, як приготувати синій йод в домашніх умовах. Але якщо немає часу на приготування простіше купити в аптеці готовий розчин. Це прозора рідина темно-синього кольору зі слабким, але характерним запахом. Спектр захворювань, які лікує «Йодинол», дуже великий: від полоскання горла при ангіні до компресів при трофічних виразках.
ЗАСТОСУВАННЯ «Йодинолу»
Ангіни і тонзиліт
При перших симптомах захворювання слід полоскати горло «Йодинолом», розведеним у воді в співвідношенні 1:1. Роби це 4-5 разів на день протягом 5 днів. При хронічному тонзиліті мигдалини і паратонзилярний простір промивають з шприца нерозведеним препаратом з проміжком в 2-3 дні.
Гнійний отит
Кожен день протягом 2-4 тижнів в кожне вухо слід капати 5 крапель «Йодинолу». При цьому захворюванні обов’язково потрібно проконсультуватися з лікарем щодо внутрішнього прийому антибактеріальних препаратів.
Гнійні рани і порізи
На уражену ділянку слід накласти пухку марлеву пов’язку, просочену препаратом. Пов’язку потрібно міняти 1-2 рази на день до одужання.
Трофічні і варикозні виразки
Кінцівку, на якій знаходяться виразки, слід ретельно вимити щіткою гарячою водою з милом. Уражені ділянки мити треба обов’язково, але дуже обережно. Шкіру навколо виразки потрібно змастити цинковою маззю. Через 10 хвилин на поверхню виразки накладається тришарова пов’язка, змочена «Йодинолом».
Два рази на день пов’язку потрібно міняти, причому марля, яка лежить безпосередньо на виразці, не видаляється, а знову просочується ліками. Через тиждень хворому можна прийняти місцеву або загальну ванну з антисептиком, після чого лікування триває до повного загоєння ран.
Гнійні свищі, фурункули
При гнійних свищах різного походження, якщо є широкий свищевий хід, проводиться щоденне промивання свища «Йодинолом». Після промивання в свищ закладають тампон або накладають пов’язку з препаратом на добу. Свищі з вузьким входом і розкриті фурункули промивають нерозбавленим ліками, а після обробки накладають пов’язку.
Тривалий нежить
Коли виділення з носа стають зеленувато-жовтого кольору з неприємним запахом, слід провести інгаляцію верхніх дихальних шляхів з «Йодинолом». 5 крапель препарату додай в тепловологий інгалятор з гарячою водою (температура води до 60 градусів), щоб не обпекти слизову. Вдихати пар потрібно носом, а якщо є закладеність, перед процедурою краще закапати судинозвужувальні краплі.
Стоматит і запалення ясен
Білий наліт у роті і хворобливі ранки слід протирати розчином «Йодинолу»: розведи препарат кип’яченою водою у співвідношенні 1: 2 і протирай ротову порожнину кожні 2-3 години до одужання. Цим способом можна лікувати стоматит у дітей.
Молочниця (кандидоз)
Допоможе розчин для спринцювання: в склянку кип’яченої води додай 50 мл «Йодинолу» і проводь процедуру два рази на день, перед сном і зранку.
Харчові отруєння
Дозування для дорослого: 1 ч. л. препарату розведи в склянці кип’яченої води і випий через 30 хвилин після їжі.
Кон’юнктивіт
Розведи 20 мл «Йодинолу» в склянці води. Протирай цим розчином очі і прикладай вологі компреси на 15-20 хвилин 3 рази в день.
Грибок, тріщини на п’ятах
Допоможе тепла ванночка для ніг: розведи 50 мл «Йодинолу» і 2 ст. л. соди в теплій воді. Проводь процедуру не менше 30 хвилин, бажано ввечері. Після ванночки уражені ділянки (включаючи нігті) змасти «Йодинолом» і дай їм висохнути. На тріщини слід накласти пов’язку з ліками на ніч.
Вкотре я переконуюся, що дешеві, але невиправдано забуті ліки прекрасно справляються з багатьма хворобами. «Йодинол» не новий препарат, його ефективність перевірена часом. Обов’язково дізнайся у свого лікаря про цічудодійні ліки. Здоров’я тобі і твоїм близьким!
Напиши нам в коментарях, чи є у тебе корисні рекомендації, як лікуватися «Йодинолом». І не забудь донести друзям в Фейсбуці цю важливу інформацію про доступне лікування серйозних недуг.