Добровольча військова частина “Світязь” була сформована 12 червня 2014 року у Луцьку Волинської області, Україна. Після поспішної підготовки 14 вересня його відправили в зону бойових дій на Сході України, де він взяв участь у битві під Іловайськом і зазнав в результаті Іловайської різанини.
На фото: солдати зі Світязя базувались у будівлі школи в Іловайську.
Бій під Іловайськом розпочався 7 серпня 2014 року, коли Збройні сили України та проукраїнські воєнізовані війська розпочали серію спроб захопити місто Іловайськ від проросійських повстанців, пов’язаних з Донецькою Народною Республікою. Хоча урядові сили змогли ввійти в місто 18 серпня, вони були оточені між 24 і 26 серпня переважною російською армією, яка перетнула кордон, вступивши в битву. “Щодня нам казали, що прийде нова броня з параду в Києві”, – каже один із вцілілих зі “Світязя”. “Вони сказали:” Потримайте ще один день, ще один день “. І ми трималися під переважним вогнем російських танків,” Град “(коли нам пощастило) та іншого важкого озброєння. Допомога так і не надійшла”.
Після кількох днів облоги в Іловайську командуючі урядовими силами міста намагалися домовитись про угоду, яка дозволила б їм вийти з міста. Президент Росії Володимир Путін рано вранці 29 серпня заявив, що слід створити “гуманітарний коридор для обложених українських солдат”, що дозволить захопленим солдатам покинути Іловайськ. Перший вантажний автомобіль у колоні, який перевозив загиблих та поранених солдатів, підносив білий прапор. Коли вони просунулися по коридору на 10 кілометрів (6 1⁄4 милі), російські війська відкрили вогонь з мінометів та важких кулеметів, знищивши цілу колону.
0 : 00
“Світязь” долучився до відступу. “Оскільки у нас не було власного транспорту, ми сіли з батальйоном” Дніпро-1 “, пройшли перше оточення, там були російські танки, і росіяни махали нам”, – згадує один із колишніх бійців “Світязя”. “Коли ми пройшли друге оточення, вони відкрили вогонь і розстріляли нас як зайців на полі”. https://youtu.be/U-jQqpWhDaQ
0 : 00
Інший колишній солдат: “Коли ми відступали, наказ не стріляти. Нам сказали, що якщо буде стріляти, це буде провокацією, ні за яких обставин відповідати вогнем. Але коли ми побачили” Еталон “(автобус) з близько сорока наших солдатів, спаливши живим, ми знехтували наказом і відповіли російським вогнем “.
Одинадцять солдат зі Світязя оживили це.
Копіювати