Це один з найпопулярніших фруктів, який любить більшість людей в усьому світі. Однак мало хто знає, що колір бананів має величезне значення, і хоча всі вони підходять для їжі, кількість корисних властивостей у них відрізняється.
Банани корисні для нашого організму. Вони покращують травлення, забезпечують нас клітковиною, корисні для серця і допомагають знижувати вагу. У них міститься велика кількість поживних речовин і необхідних вітамінів, життєво важливих для здоров’я. Але багато що залежить від їх кольору.
Зелені банани
Текстура і м’якоть зелених плодів міцніша, ніж у стиглих. У них також більше крохмалю. Недостиглі банани також потрапляють в цю категорію, їх можна з’їсти після приготування.
Дієтолог Джилл Корлеоне говорить про користь крохмалю, що міститься в зелених бананах. Він допомагає запобігти діабету і регулювати рівень цукру в крові. Це також корисно для проблем з серцем і знижує рівень холестерину в крові. Зелені банани, також звані молодими бананами, насичують швидше, допомагаючи скинути вагу, регулюючи апетит. У них низький глікемічний індекс, і вони контролюють рівень цукру в крові.
Зелені банани багаті вітаміном B6. Він важливий для майже 100 ферментативних реакцій в організмі і необхідний для виробництва гемоглобіну, який також насичує організм киснем. B6 також допомагає контролювати рівень цукру в крові.
Жовті банани
Стиглі і жовті банани багаті антиоксидантами, які борються з хворобами, викликаними вільними радикалами в нашому організмі. Вони містять інгредієнт, званий дофамін, який запобігає серцевим захворюванням, знижує ризик дегенеративних захворювань і підвищує настрій.
Хоча фактор настрою тут не грає ролі, оскільки дофамін з бананів не проникає через гематоенцефалічний бар’єр, він все ще є сильним антиоксидантом, корисним для здоров’я.
Корисні речовини стиглих бананів
Їсти їх потрібно в свіжому вигляді. У той час як зелені банани містять кілька поживних речовин, на той час, як банани дозрівають і жовтіють, в них збільшується кількість вітамінів, поживних речовин, мінералів і антиоксидантів.
Жовті банани містять магній, який може допомогти вам впоратися з безсонням. Якщо ви їсте банани вночі, ви можете відчути сонливість, так як фрукти надають нейропротекторну дію і розслаблюють м’язи тіла. Магній також знижує температуру мозку і регулює гормони.
Вони також є одним з найбагатших джерел калію, який відноситься до електролітів, що регулює обмін речовин; він допомагає організму виробляти енергію, сприяє синтезу білка, який важливий для виробництва м’язової тканини.
Банани також містять фосфор, який необхідний для здоров’я кісток і є одним з компонентів, що використовуються для виробництва ДНК в організмі.
Жовті банани з коричневими плямами
Може, вони виглядають не дуже красиво, але вони є неймовірним джерелом антиоксидантів, які важливі для серця. Японські вчені навіть виявили, що ці плямисті банани мають протиракові властивості.
Дослідження в Університеті Тейк, Японія, показали, що плямисті банани містять в 8 разів більше ФНП або фактора некрозу пухлини в порівнянні з зеленими. ФНП ідентифікує і руйнує аномальні ракові клітини, відповідальні за розвиток пухлин. Він також підвищує імунітет, допомагаючи лейкоцитам швидше визначати області запалення і інфекції в організмі.
Коричневі банани
Вони є найсолодшими, і в них міститься дуже багато калію. Такі продукти сприяють запобіганню такого захворювання, як остеопороз. Вони також містять триптофан, який змінює настрій, покращує стан, знижуючи занепокоєння, і сприяє поліпшенню сну.
Чим старші фрукти, тим швидше вони перетравлюються в організмі, тому коричневі банани найкраще підходять для людей з проблемами травлення. Але треба пам’ятати, що, як і будь-які інші фрукти, чим банани старші, тим менше в них міститься поживних речовин, тому їх слід зберігати в холодильнику, щоб звести втрати до мінімуму.
Банани дуже корисні для здоров’я, це універсальний фрукт, який може використовуватися практично для чого завгодно. Шкірка захищає їх від впливу пестицидів і забруднення. Банани можуть їсти всі, незалежно від віку, тому сміливо вибирайте ті, які вам більше подобаються.