Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова зажадала від керівників правоохоронних органів забезпечити реальну протидію злочинності у митній сфері та не займатися створенням видимості діяльності.
В Офісі Генерального прокурора відбулася спільна нарада з керівниками ключових правоохоронних органів, обов’язком яких є протидія злочинності у сфері справляння митних платежів.
На нараді обговорили, як реально захистити інтереси держави від неправомірних посягань у податковій і митній сферах. Так як притягнути винних до відповідальності, а також забезпечити відшкодування завданих збитків.
Венедиктова повідомила, із запланованих 85 млрд гривень, до дербюджету не надійшло митних платежів на суму майже 20 мільярдів гривень. Це із запланованих для виконання 85 мільярдів гривень.
Венедиктова повідомила, що за фактами правопорушень інтенсивність реєстрації кримінальних проваджень з року в рік не перевищує навіть сотні на всю державу, а до суду їх щороку скеровується лише близько двох десятків.
“Мені здається, що діяльність правоохоронців наразі зводиться лише до формального підтримання кількісних, а не досягнення реальних якісних показників”, – заявила Ірина Венедіктова.
За її словами, за три місяці роботи усіх правоохоронних органів виявлено лише 35 фактів порушень законодавства у сфері справляння митних платежів та направлено до суду 8 таких кримінальних проваджень.
“Бездіяльність правоохоронців у протидії злочинності в сфері справляння митних платежів пов’язана, у тому числі, з корупційною складовою. Тільки упродовж 2019-2020 років до суду скеровано понад три десятки обвинувальних актів стосовно митників. Механізми ж для ухилення від сплати податків і зборів у сфері імпорту та подальшого оподаткування імпортованих товарів, досить часто пов’язані зі зловживаннями або службовою недбалістю працівників”, – сказала Венедиктова.
Нагадаємо, В ході роботи на посаді голови Мінфіну Уманський ініціював відставки голови Державної податкової служби Сергія Верланова і голови Держмитної служби Максима Нефьодова. Уманський двічі просив їх звільнити, але Кабмін це питання не розглядав, розповів у недавньому інтерв’ю екс-чиновник.
«У нас неодноразово були розмови на цю тему. Я приходжу до нього [до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля], показую: “Дивіться, ми тут зараз плюшками балуємось, а ось – інформація по кожному місяцю, і це тільки “скрутки” з ПДВ. Це в середньому 5 мільярдів на місяць недоотримує бюджет”. Як тільки я прийшов в Мінфін, мені швидко з усіх боків зливати інформацію почали – з розшифровками, по компаніях, по сумах. Де стартують, через кого проганяють, де виводять. І 5 мільярдів – це тільки по ПДВ! [Ексголова Податкової і колишній міністр доходів і зборів] Клименко з Януковичем дивляться і кажуть: “Блін, а що, так можна було?” Мінфін – не силове міністерство, я працюю з папірцями. Інструментів для покарань у мене немає. Ну що я можу зробити з головою Податкової адміністрації? Максимум – позбавити Верланова премії, зняти 5, 10, 20, 30 тисяч, 200 тисяч. Як ви думаєте, це йому буде сильно боляче?» – сказав Уманський.