В одному з районів Закарпатської області практично в промислових масштабах відновилася незаконна вирубка лісу.
Громадські активісти, яким боляче дивитися на те, як «лисіють» Карпати, звертаються в усі можливі інстанції, щоб запобігти варварську незаконну вирубку лісу. Але, їх ніхто не чує. Мафія по незаконній вирубці та контрабанді лісу, як то кажуть, безсмертна …
Кореспондент інтернет-видання Новини України — From-UA відправився на Закарпатті, щоб особисто в цьому переконатися.
Активісти відразу ж пропонують відвідати Хустське лісове господарство і пропонують подивитися відео, яке вони зняли. Масштаби крадіжок деревини просто вражають.
На кадрах видно, як по дорозі місцеві жителі вивозять з лісу тільки що зрубані дерева. Активісти стверджують, що у людей немає ніяких дозволів на вирубку лісу, а свою незаконну діяльність вони починають рано вранці і закінчують лише з настанням темряви.
Виникає логічне запитання — а куди дивиться керівництво Хустського лісгоспу? А дивиться воно, мабуть, в свою кишеню. Як розповів нам один з активістів, ідейними натхненниками та організаторами незаконного бізнесу є місцеві лісничі. Саме під їх чуйним керівництвом, як пояснюють активісти, вже багато років жителі навколишніх сіл Зарічне і Чертіж незаконно рубають ліс, звичайно не забуваючи відстібати частку своїм покровителям і благодійникам.
Втім, в цьому немає нічого дивного, так як Закарпаття завжди вважалося проблемним регіоном в плані незаконних вирубок леса. Варто відзначити, що для багатьох жителів «лісових» регіонів участь в незаконних схемах вирубки і подальшої контрабанди лісу є непоганим джерелом доходу.
Правоохоронні органи, безумовно, періодично рапортують про локальні успіхи в боротьбі з цим явищем.
Зокрема, в 2019 році співробітники СБУ викрили групу працівників одного з заповідників Закарпаття, які організували незаконну вирубку лісу і завдали державі збитків на півмільйона гривень. Також восени минулого року до суду було передано справу щодо головного лісника області, який «кришував» незаконну вирубку лісу майже на 3 мільйони гривень.
Але таких показових справ явно недостатньо, про що красномовно говорять цифри. За словами глави Держлісагентства України Андрія Заблоцького, в 2018 році обсяг незаконних вирубок лісу в Україні становив 17,7 тисяч кубометрів, а в 2019 році ця цифра зросла до 118 тисячі кубометрів.
У цій ситуації дуже парадоксальним виглядає той факт, що у високих кабінетах люди в погонах якщо не знають, то здогадуються, хто «кришує» незаконні вирубки та контрабанду українського лісу. Так може варто відірватися від крісла в кабінеті і з’їздити хоча б в Хустський лісгосп. Як мінімум незаконні вирубки на час припиняться. А там, дивись, і кримінальні справи підуть …