У Великий вівторок церква згадує викриття Ісусом книжників і фарисеїв, Його розмови і притчі, сказані в цей день в Єрусалимському храмі: про податок кесарю, про воскресіння мертвих, про Страшний суд і кінець світу, притчі про неочікуване пришестя Господа (про десять дів) і праведність суду Божого (про таланти).
В цей день служиться Утреня та Літургія Передосвячених Дарів. Літургійні тексти Великого вівторка розкривають значення притчі про десять дів – розумних і легковажних — в очікування жениха (Мт. 24:36-26:2). Вони також спонукають нас до призадуми над власним життям та нашими стосунками з ближніми. У Церкві існують різні служіння. Однак ніхто не має права вважати себе кращим від іншого. Ми, навпаки, повинні навчитися шанувати один одного та цінувати працю інших.
Господиням в цей день прийнято виконувати роботу з одягом – прати, прасувати, штопати, а також готувати святкове вбрання до світлого свята Великодня. У давнину жінки вважали за краще самостійно зшити щось для себе. Зараз же можна просто сходити в магазин і придбати новеньку сукню. Також прийнято перебирати одяг в гардеробі і викидати непотрібні речі.
А чоловікам у Великий вівторок варто вирушити на город і прочитати молитву на майбутній щедрий урожай. Крім того, прийнято заготовлювати дрова для випікання пасок.
Також варто пам’ятати, що триває Великий піст. У цей день дозволяється вживати сиру їжу рослинного походження: овочі та фрукти, сухофрукти, мед, горіхи. З напоїв рекомендується тільки вода і чай.
Як і в інші дні Страсного тижня, Великий вівторок потрібно проводити в молитвах. Рекомендується просити про прощення гріхів, про здоров’я і сімейне благополуччя. Потрібно прочитати 30 разів молитву “Отче наш”, оскілька Ісус був проданий саме за 30 срібників.
В цей день також варто здійснювати благі справи – подавати тим, хто просить у храмів, допомагати нужденним, надавати допомогу близьким. Великим гріхом вважається – відмовити будь-кому в допомозі.
Джерело:globalpres.co