Наша сусідка вже сорок років терпить чоловіка. Він пив, гуляв, ображав, не давав грошей, а вона хизувалася з медаллю жepтви і гордо заявляла, що сім’я збереглася виключно завдяки її витримці.
Якось раз з дітьми вирушила до лісу по гриби. Стояла вогка осінь. Дощ дрібними голками сипався за комір і перетворював теплі светри в сирі ганчірки. Під ногами чвакало. Птахи сварилися. Діти просилися назад, ховаючи руки в рукава худих курток. Коротше кажучи, натомилися, намерзлися, ледве ноги притягли, зате зібрали цілий мішок добірних білих. Раділи, що вистачить на всю зиму: і в суп, і в картоплю, і для пирогів.
Чоловік увійшов у будинок випивший і розкричався через неприготовану вечерю. Вона на напівзігнутих поставила сковороду на вогонь, але він вже розійшовся. Побачивши повну ванну грибів, вліз взутий і почав топтати. Діти кричали, як piзані, чіплялися за штанини, а він піднімав свої величезні чоботища і з насолодою хрустів шапочками, перетворюючи їх на місиво.
Таких історій у них вагон з причепом. Тепер жінка скаржиться, що нічого в житті не бачила: не з’їла жодного свіжого шматка пирога, що не зносила натуральну шубу, не їздила далі Геленджика. Дочки виросли і юркнули з гнізда. Іноді телефонують і дорікають в своїх дитячих тpaвмах і вимушеному відвідуванні психолога. Звинувачують, що не можуть влаштувати особисте життя, так як в кожному чоловікові бачать тиpaна.
Вона в сльозах виправдовується, що хотіла зберегти їм батька. Вони категоричні: «Хіба у нас був батько?» Жінка згортає розмову і поспішає до чоловіка. Він допився до трьох iнcyльтiв і тепер лежить овочем. Доводиться годувати з ложки, обробляти пpoлежні і знаходити порятунок у фразі «Бог терпів і нам велів», не розрізняючи, коли воно на благо, а коли на шкоду.
Терпіти можна пoлoгoвий і дyшeвний бiль. Безсонні ночі, коли немовля мається животиком. Підліткові закидони і юнацький максималізм. Погану погоду, затяжну зиму, старанність літніх батьків. Пробки, якщо ти вже встряв на Саксаганського. Труднощі в момент вирішення завдань з тригонометрії. Холод і голод в засідці на кабана. Те, на що неможливо вплинути, змінити, поліпшити. Все інше, піддається корекції, потрібно виправляти.
Наприклад, негідну поведінку чоловіка, ненависну роботу, головний або будь-яку іншу біль, брехню, зраду, приниження. Міняти чоловіка, квартиру, роботу, думки, установки і ставлення до життя. Як говорив один журналіст: «Терпіти – це протиприродна річ, тому що людина народжена, щоб жити добре, а не погано».
Автор – Ірина Говоруха
Джерело:osoblyva.com