Голова Державної митної служби України Максим Нефьодов, а також три його заступники протягом декількох місяців отримували надбавку у розмірі 300% окладу “за інтенсивність праці” і ще по 300% окладу “за виконання особливо важливої роботи”.
Дозвіл нараховувати собі такі надбавки з 1 січня 2020 року дало Міністерство фінансів України у відповідь на звернення самого ж Нефьодова.
Копії відповідних документів Мінфін надав на інформаційний запит “Українських Новин”.
При цьому в Міністерстві фінансів України уточнили, що вже з 1 березня 2020 року всі дозволи на нарахування собі “космічних” премій керівництвом підзвітних Мінфіну центральних органів влади були призупинені.
Як виявилося, про нарахування величезних надбавок до окладу перед Мінфіном клопотав сам Нефьодов. У листі від 16 січня 2020 року він просив “заднім числом” (з 1 січня 2020 року) узгодити нарахування двох премій по 300% посадових окладів йому і його трьом заступникам – Роберту Зелді, Сергію Петухову і Денису Шендрику. При цьому, Нефедов посилався на Положення про застосування стимулюючих виплат державним службовцям.
Мінфін погодив ці нарахування, уточнивши, що виплати повинні здійснюватися за рахунок “економії фонду оплати праці” працівників Державної митної служби України. При цьому, судячи з листа Мінфіну, узгодження проходило важко і досить тривалий час. Так, на кодуванні документа значиться дата відправлення погодження до Держмитслужби – 27 лютого 2020 року.
Виходить, по суті, Мінфін схвалив нарахування з 1 січня надбавки рівно на три дні – по 1 березня, коли дія узгодження була призупинена. При цьому у відповіді не уточнюється, чи нараховувалися ці надбавки Нефьодову та його заступникам у період з 1 січня по 27 лютого, чи вони були перераховані заднім числом в період після виходу погодження з міністерства.
Раніше, у вересні-грудні 2019 року, голова Держмитслужби та його заступники отримували надбавку за інтенсивність праці в розмірі 200% посадового окладу.
До слова, президент Зеленський попередив чиновників, що більше ніхто не буде отримувати мільйонні премії.
“Затягнути паски повинні всі державні службовці. Вже з квітня, незалежно від рангу і посади, їх зарплата не перевищує 47 тисяч гривень. Це стосується всіх: суддів, народних депутатів, прокурорів, працівників Нацбанку України, ЦВК і багатьох інших чиновників. Такі ж обмеження стосуються і членів наглядових рад. Мільйонні зарплати і премії пішли в минуле”,– сказав президент.
Зеленський наголосив, що всі прийняті рішення є важливими в умовах боротьби з коронавірусом.