Без підтримки Міжнародного валютного фонду (МВФ) на Україну чекає банкрутство і занурення у злидні. Про це йдеться в статті від імені президента України Володимира Зеленського для іспанської El Pais.
У статті Зеленського йдеться, що Україна намагається змінити міжнародне сприйняття і перестати бути жертвою.
При цьому країна досі не змогла відійти від сировинної економіки, залежить від зовнішніх ринків, а тривалі реформи ставлять її перед черговою потенційною економічною кризою.
“Мені приємно бачити, що наші міжнародні партнери – МВФ, Світовий банк та інші – готові допомогти нам у проведенні реформ, яких терміново потребує наша країна, а також в наданні фінансових ресурсів, необхідних для обслуговування боргу. Без цього намітиться привид банкрутства, який занурить Україну у злидні”, – пише Зеленський. Він зазначає, що відновлення після банкрутства буде довгим і важким.
“Ми не можемо ризикувати життями мільйонів людей, і з цієї причини ми очікуємо нову програму фінансування від МВФ і Світового банку”, – пояснює президент.
«З літа 2019 року, коли Парламент та Уряд були змінені, ми провели більше реформ, ніж будь-який попередній уряд. Ми закінчили будувати антикорупційну систему, ми реформували небанківську фінансову систему, ми прийняли понад 100 законів про модернізацію та вдосконалення законодавчої бази, починаємо реформувати застосування закону, працюємо над програмою інвесторів та нашим парламентом. Нещодавно ми проголосували за два важливі рішення: захистити банківську систему України від олігархів та відкрити прозорий ринок землі», — пише Зеленський.
Далі він запевняє, що Україна — це сільськогосподарська держава, яка має репутацію в Європі.
«На нашій державній території, найбільшій у Європі, дві третини — родючі сільськогосподарські землі. Сільськогосподарський сектор є основою національної економіки і становить 20% нашого ВВП. Однак Україна є однією з шести країн планети, які ще не відкрили свої сільськогосподарські ринки.
Натомість сільськогосподарські землі є фундаментом однієї з багатьох непрозорих галузей нашої економіки, яка утримує мільйони українців у бідності.
Ці два історичні закони важливі для українського народу, який заслуговує на економічну стабільність, відкритий, прозорий і справедливий аграрний ринок, а також надійну банківську систему.
Ці закони також є хорошим прикладом того, як МВФ, Світовий банк та інші міжнародні партнери України демонструють бажання співпрацювати з нами задля досягнення процвітання, яке поділяють усі українці. Але Україна — це не лише країна, яка просить допомоги, але й країна, яка вже має позитивний досвід боротьби з пандемією коронавірусу, яка може допомогти іншим країнам», — зазначає Володимир Зеленський у статті.
Наприкінці президент наголосив, що «у цьому процесі Україні важлива підтримка Німеччини та Франції».
«Європейський Союз підтримує нас у фінансуванні реформ в Україні, інвестує кошти для подолання наслідків війни на Донбасі та підтримує санкції проти Росії за початок цієї війни та її анексію українського півострова Крим. І сьогодні, і в майбутньому нам потрібна ця підтримка».