Мер Києва згадав про ремонт Шулявського мосту і розповів про існуючу проблему.
Столичний міський голова Віталій Кличко попросив голову виконавчого комітету Національної ради реформ Міхеїла Саакашвілі вирішити питання зі знесенням п’ятого цеху заводу “Більшовик”. Про це Кличко заявив в ефірі “Свободи слова” Савіка Шустера”, пише УП.
“Міхеїл, прошу вас… От є Шулявський міст, є 5-ий цех, в якому продається секонд-хенд. Ми вже влітку повинні було повністю розв’язку запустити. З якихось незрозумілих причин Фонд держмайна не передає цю стару рухлядь, на якій ростуть дерева”, – сказав мер.
За словами Кличка, він вже “погрожував сісти на екскаватор і знести цех”.
“Будь ласка. Я знаю, що Саакашвілі може це зробити. Допоможіть Дніпру, допоможіть Києву, будемо вам дуже вдячні”, – заявив він.
У відповідь Саакашвілі заявив, що з проблемою знайомий і нагадав, як сам сідав на трактор і зносив паркани на одеських пляжах.
Варто зазначити, що сам голова Виконавчого комітету реформ України Міхеїл Саакашвілі заявив, що деякі депутати Верховної ради його не підтримують, тому що бояться змін.
«Якби вони вважали, що я лузер, який нічого не вміє робити, то їх би це взагалі не хвилювало. Ні, вони знають, на що я здатний, вони знають, що я реально перекрию їхні потоки. Вони знають, що мене не можна купити», – заявив політик.
Саакашвілі впевнений, що депутати нібито знають на що він здатний і бояться змін.
«Коли вони бачать в мені таку загрозу, таку небезпеку для себе, то може вони і бачать в мені потенціал, що я можу щось зробити», – вважає політик.
Яким буде новий статус Саакашвілі?, про це пише Володимир Фесенко, глава правління Центру прикладних політичних досліджень “Пента”
Думаю, що у нього будуть певні неформальні повноваження впливу на уряд – імовірно, він буде задавати певний турборежим для уряду. Безумовно, це не сподобається прем’єр-міністру і багатьом його міністрам. І саме тут можливі протиріччя, тому що розробляти реформи будуть у комітеті, а виконувати їх має уряд. І досвід свідчить, що коли виникає така ситуація, то виникають проблеми, а ефективність реалізації реформ, що розробляються поза межами Кабміну, завжди не дуже висока. Наприклад, так уже було у часи Януковича, коли розробляли проект реформи, але в стадії виконання виникали проблеми.
Подібний ризик є і зараз. Бо нинішній статус Саакашвілі є суперечливим і дає йому неформальну владу, а відтак невідомо, чи вдасться йому отримати реальну владу і набути реального адміністративного статусу. Адже зараз він є кимсь на кшталт віце-прем’єра, але без портфеля.
В разі виникнення протиріччя між керівництвом уряду і грузинським реформатором вже восени Зеленський може розчаруватися у роботі Кабміну і бути задоволеним пропозиціями Саакашвілі. Тоді, я не виключаю, що Зеленський може запропонувати створити новий уряд, після чого постане питання статусу Саакашвілі у ньому – або прем’єр-міністра, хоч і є ризики, що такого складу уряду можуть і не затвердити, або міністром у складі нового уряду, – підсумував Фесенко.