Пройшов рівно рік після інавгурації президента України Володимира Зеленського. У інтерв’ю Радіо НВ перший український президент Леонід Кравчук дав оцінку дебютному року правління шостого глави держави.
Зокрема, Кравчук зазначив:
“Я думаю, перше, що потрібно сказати, що на початку каденції в Зеленського була дуже складна ситуація, його бойкотувала стара влада. Вони робили все для того, щоб ініціативи Зеленського не були впроваджені в життя.
Після інавгурації й обрання нової Верховної Ради почався процес змін. Була прийнята і зараз приймається дуже велика кількість рішень, законів, проекти є в перспективі, які ставлять завдання змінити життя, зробити життя не таким, як воно було до цього, а за європейськими стандартами. І це робиться.
Далі друге — з січня місяця до кризи, яка була, додався ще й коронавірус. Таким чином, цей рік для Зеленського був не просто суб’єктивно важким, а й об’єктивно. Тобто на початку була блокада його спроб змінити ситуацію, а зараз ще на кризу навалився й коронавірус, що є дуже серйозним випробуванням для України. Таким чином, говорити про рік Зеленського, не враховуючи всіх обставин, було би просто несправедливо.
На запитання чи виконує Зеленський свої обіцянки, перший президент України зазначив, що він намагається і щось у нього виходить, а щось не дуже.
А ось головними перешкодами на шляху Зеленського Кравчук вважає – відсутність кадрової системи, немає відповідної лавки кадрів, дуже незначна кількість людей.
“Вони є, але немає системи знаходження, виховання, навчання людей відповідно до посад. Тому немає системи кадрової роботи. І наступне — дуже поганий контроль за виконанням рішень”, – сказав Кравчук.
Нагадаємо, раніше Леонід Кравчук заявив, що якби спілкувався з президентом Зеленським, порушив би дві проблеми: контроль за виконанням законів та за дотриманням Конституції всіма без винятку чиновниками і кадрові призначення на державні посади.
“Я не можу погодитись з тим, що деякі чиновники, скажімо такі, як мери міст, заявляють про те, що вони можуть не виконувати рішення центральних органів влади. Мало того, що вони заявляють, є люди, які вважають, і політичні сили, і лідери окремих політичних сил, що це правильно, що не обов’язково виконувати рішення центральних органів влади. Нагадую, весь світ знає, всі, хто хоч якось торкався управління державою, розуміє, що якщо рішення не виконуються, то це стихія, анархія і держава починає розвалюватися. Тому я йому задав би запитання: “Пане президенте, якщо ви хочете зберегти державу, наведіть порядок, контроль і відповідальність тих, хто порушує законодавство”, – сказав Леонід Кравчук.