Народний депутат Валерій Давиденко 22 травня знайдений мертвим з вогнепальним пораненням голови в туалеті свого офісу в Києві.
За попередніми даними, він наклав на себе руки, проте поліція не виключає й інші версії загибелі. Відкрито кримінальне провадження за статтею 115 (умисне вбивство) КК.
Давиденко був членом комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку, а також груп з міжпарламентських зв’язків з Чехією, Бразилією, Угорщиною, ОАЕ, Аргентиною. Однак починав він з різноробочого в колгоспі якраз перед розвалом СРСР.
Валерій Давиденко народився 16 березня 1973 року в Носівці Чернігівської області.
З 1989 по 1990 роки він працював різноробочим на МТФ в КСП ім. Енгельса.
У 1995 році закінчив Український університет харчових технологій, а вже з 1996 року (до 1998 року) очолював ЗАТ “Агропроф”.
З 1998 по 2000 роки він був інженером-механіком ТОВ “Український будинок зв’язку”, а на початку нульових років працював звичайним спеціалістом зі страхування в САТ “Саламандра-Схід” і ЗАТ “Українська страхова група”. Також їздив на заробітки за кордон.
З 2004 року він очолив ТОВ “СП Агродом” і був на цій посаді аж до 2013 року.
У той час він також разом з партнерами Юрієм Колобовим і Борисом Приходько став власником “Терра Банку”. Саме після цього, в 2007 році, його ім’я стало відоме широкій громадськості.
Корупційні скандали
Незабаром після обрання Віктора Януковича на пост президента його бізнес-партнер Колобов став міністром фінансів, а сам Давиденко отримав посаду заступника міністра аграрної політики. У відомстві він працював під керівництвом Миколи Присяжнюка, очолював наглядову раду Державної продовольчо-зернової компанії України.
Під час роботи Валерія Давиденка компанія отримала від Китаю кредит у розмірі 3 мільярди доларів в обмін на поставки зерна, проте ДПЗКУ відправила вантажів тільки на 153 млн.
У 2014 році уряд Арсенія Яценюка звільнило Давиденка зі всіх державних посад.
Журналіст Денис Казанський пише, що залишок боргу ДПЗКУ складає понад мільярд доларів, в той час як на рахунках компанії залишилося менше 387 мільйонів доларів. Цих грошей вистачить для продовження регулярних виплат за кредитним договором тільки до липня 2021 року. А далі компанії загрожує банкрутство і дефолт.
Політична діяльність
Восени 2014 року Давиденко балотувався в нардепи від партії “Лопата”. ЗМІ пишуть, що ця партія була локальним проектом на одні вибори, а в Чернігівській області партія нібито засівала округ грошима, пропонуючи агітаторам в два рази більше конкурентів, і навіть роздавала гроші за голос на користь Давиденка (поліція навіть затримала довірених людей партії з 257 тисячами гривень в мішку).
В результаті Давиденко став нардепом, а після початку роботи нової Ради – членом “БПП”. Як зазначає “Слово і діло”, він не виконав практично нічого зі своїх обіцянок, і навіть не голосував за визнання нелегітимними виборів до Держдуми в окупованому Криму.
У 2015 році нардеп Валерій Давиденко став куратором партії “Наш край” в Чернігівській області, а в 2019-му пройшов в Раду як самовисуванець по 208 округу в Чернігівській області. У грудні того ж року увійшов до депутатської групи “Довіра”.