Є в мене один друг — Василь, який працює виключно восени. Навесні і влітку живе в селі на дачі, а у вересні повертається в місто зимувати. Каже, що за три місяці легко заробляє на рік вперед. Основне джерело його доходу — волоські горіхи.
Як очистити волоський горіх
Після довгих розмов мені вдалося дізнатися у стратегічного бізнесмена все про заробіток на волоських горіхах. Реальні цифри цієї справи глибоко шокували! Щоб заробити пристойні гроші, зовсім не потрібно мати величезну плантацію і гектари полів.
У середньому доросле дерево волоського горіха може давати до 100 кг плодів в шкірці. Але це дерево зі стовбуром не менше 1 м, воно має рости не менше 20 років. А скоріше, всі 30 і навіть більше. Дерево віком від 10 до 20 років може дати всього 20-30 кг волоських горіхів за сезон.
Багато залежить від того, як росте волоський горіх, в яких умовах, якій місцевості. Велику роль відіграє сорт і погодні умови. Нюансів дуже багато. А в кінцевому підсумку має значення не кількість зібраних кілограмів, а вихід тих самих ядер — «метеликів».
Саме вони представляють комерційну цінність на ринку. Набагато дешевше коштують чверті, осьмушки і «янтар».
Тому садити горіхові плантації і сподіватися на швидкі прибутки не варто. Як і розраховувати на великі гроші, якщо у тебе на ділянці росте кілька старих плодоносних дерев.
Ось як чинить мій приятель Василь. Ранньої осені, коли приходить пора збирати волоські горіхи, він масово скуповує їх цілими. Коштують вони не дорого, головне, вибрати сорт з тонкою шкаралупою. Потім очищає горіхи в домашніх умовах і продає.
Горіхи в шкаралупі зберігають у сухому, прохолодному, добре провітрюваному приміщенні, в полотняних мішках або в дерев’яних ящиках. Якщо плоди гарні, з 3 кг свіжих горіхів виходить майже 2 кг «метеликів».
Але як розколоти волоські горіхи, не пошкодивши ядро? Якщо їх дуже багато, для цих цілей краще використовувати спеціальні пристосування. Це механічні та побутові горіхоколи і саморобні «лускунчики».
Щоб знизити кількість малоцінною продукції (чверті, осьмушки, «янтар»), найкращим способом, доступним в домашніх умовах, є розколювання горіха на звичайній скляній пляшці.
Для цих цілей підійде пляшка від шампанського або пива. Покладіть горіх на горлечко пляшки дном донизу і вдарте молотком по «носику». Намагайтесь рівномірно розподілити силу удару і дотримуйтесь обережності!
Таким способом можна розколоти навіть найщільнішу шкаралупу, залишивши непошкодженою серцевину. Вам залишається одне — акуратно дістати перегородку, розламавши ядро навпіл. Якщо призвичаїтися, з допомогою звичайної пляшки можна очистити 5 кг горіхів за годину.
Докладніше про те, як очистити волоський горіх, дивіться на відео.
Очищені ядра можна зберігати 1-2 місяці при кімнатній температурі. При більш тривалому зберіганні вони втрачають свій смак і можуть стати згірклими.
Сподіваюся цей спосіб очищення горіхів допоможе вам досягти максимального результату в процесі перероблення волоських горіхів.