Чи замислювався ти коли-небудь над тим, яка ієрархія існує у вовчій зграї ? Останнім часом Інтернет рясніє повідомленнями про те, що взаємини між сірими хижаками надзвичайно схожі на людські!
На підтвердження наводять знімок вовчої зграї, яка пересувається по засніженому лісі. Ось як пояснюється порядок тварин на фотографії.
Попереду зграї йдуть три старих слабких вовка. Вони б напевно загинули, якби йшли позаду, а так решта підлаштовуються під їх швидкість пересування і допомагають їм вижити. Але в той же час ці немічні звірі стануть своєрідною жертвою в разі засідки.
Слідом йде група з п’яти найсильніших вовків, а за ними решта зграя. Замикає колону ще одна група з п’яти сильних звірів , і лише далеко позаду рухається ватажок, який захищає тили і контролює зграю, НЕ дозволяючи слабким відстати або загубитися.
Ну що, повірив в красиву історію про те, наскільки закони вовчої зграї близькі до негласними правилами нашого суспільства? Тоді змушений тебе засмутити! Насправді це всього лише красива байка, яка не має практично нічого спільного з реальністю.
Фтографія вище зроблена в канадському заповіднику Вуд-Баффало . Оригінальна підпис до фото говорить, що на знімку відображена велика зграя, ведена альфа-вовчицею.
Звичайно ж, ніяких засідок вовки не бояться і слабких членів зграї під гранати партизанських загонів зайців не кидають. Стаю в більшості випадків очолює лідер (альфа-самка або альфа-самець). Саме ватажок вирішує питання щодо місця проживання, полювання і захисту. Він відповідає за благополуччя зграї , тому лідерами можуть стати тільки найрозумніші тварини.
Ватажок не завжди знаходиться на чолі . Він може переміщатися від однієї групи до іншої, перевіряючи, як йдуть справи у всіх членів зграї.
Звірі йдуть колоною, щоб зберегти енергію. У глибокому снігу важко рухатися, тому вовки йдуть один за одним . Слабкі звірі швидко б вибилися з сил на чолі колони, тому по снігу попереду йдуть сильні і витривалі вовки.
Втім, у вовчій зграї дійсно існує сувора ієрархія. Всі вовки підкоряються альфа-парі. За нею по ієрархічній драбині слідують бета-пари. За ними йдуть гамма-вовки і сама нижня ієрархічна щабель – омега-вовки, до яких відносяться люди похилого особини і вовченята .
А ще вовки надзвичайно віддані. Їх пари утворюються на все життя . Зустрівши свою половинку, вони вже не розлучаються до самої смерті!
Ось такі цікаві відносини панують серед вовків. Поділися з друзями цими знаннями, їм буде цікаво дізнатися більше про життя братів наших менших.