Дубай – місто, не схожий ні на який інший. Ці хмарочоси, дорогі машини, бутики – все це викликає захват у щойно приїхав туриста . Але, як то кажуть, навіть на сонці бувають плями. Про 14 сумні факти, що затьмарюють вигляд Дубая, ми розповімо нижче.
Робочі будують місто по 14 годин на день на сонці
Дубай будується зі швидкістю світла, досить згадати, як виглядало місто всього 10-20 років тому. Щоб оперативно забудовувати площу, потрібна чимала робоча сила. З цієї причини будівельники та інший персонал працюють по 14 годин, перебуваючи постійно в неймовірній спеці . Якщо туристам рекомендують не виходити в самий пригрів, то робочим ніхто такого не скаже. Природно, висока смертність через перегрів.
Поцілувався? До в’язниці!
Дивлячись на знімки казкового Дубая, багато хто робить висновки, що ОАЕ – вільна країна з цілком ліберальними поглядами. Це оману. На людях забороняється не тільки цілуватися, але й триматися за руки. Туристів за це штрафують і навіть можуть посадити до в’язниці . Місцеві жителі намагаються таких “помилок” не здійснювати.
найдавніша професія
Якщо вдень дамам не можна навіть пройтися з відкритими руками по вулиці, то варто ночі опуститися на місто, як прокидаються … повії. Закон проституцію забороняє, але місцевий бізнес її всіляко підтримує. За офіційними даними, в Дубай близько 30 тисяч “нічних метеликів”. І поліція, в цілому, закриває на це явище очі.
Марна трата величезних обсягів води
Дубай побудований в пустелі, де немає ні краплі води. Але поки у міста є гроші, є і можливість закуповувати воду, яку витрачають дуже нерозумно . Водою буквально заливають все газони в місті. Про економію води, здається, тут навіть не знають. Парадокс!
Все добре, поки є нафта
Весь Близький Схід, в тому числі ОАЕ, тримаються на запасах нафти . Але чорне золото – ресурс вичерпний, і колись він підійде до кінця. Тоді-то Дубай накриється мідним тазом. А поки уряд смітить грошима направо і наліво, не замислюючись про наслідки.
дикий расизм
Здавалося б, на дворі 21 століття, і расизм – це пережиток минулого. Але тільки не в Дубаї . Там все ще присутня та замшілість поглядів, коли людину судять по його походженням. Наприклад, американець чи європеєць отримає набагато більш високооплачувану роботу, ніж чим виходець з країн третього світу.
трудове рабство
За зовнішнім благополуччям Дубая ховається темна сторона. Наприклад, тут існує даний трудове рабство , коли роботодавці буквально відбирають паспорти у працівників з Китаю, Індії, Пакистану. Люди працюють довше, ніж передбачалося. Так що ті, хто їде сюди за гарним життям, може отримати зовсім протилежне …
Ставлення до навколишнього середовища
Дубай – вічне місто-будівництво, де процвітають смітника, стічні води і хімічні відходи . При цьому мало організацій вносять вклад в очисні системи. Набагато простіше все непотрібне вивалити в море! Держава на це не реагує ніяк і подібні питання не заохочує. Ну як не заохочує … Якщо ви торкнеться тему навколишнього середовища, вас можуть вислати з країни.
Швидкісні машини = високий рівень ДТП
Дубай – місто, де високий відсоток ДТП. Всьому виною – дорогущі спортивні автомобілі і їх водії, які люблять ризикувати зайвий раз. Додайте до цього погане володіння ПДР, і аварія забезпечена!
У Дубаї все несправжнє
Місто штучним чином побудували в пустелі, “висадили” штучні дерева, спорудили штучні водойми . І посмішки там штучні, подейкують очевидці. Спочатку місто будували з метою, щоб кожен міг відчути себе в ньому королем. Частково план вдався , але жити там складно. Кажуть, що якби Дубай був людиною, то він був би суцільно перекроєний пластичними операціями, а в грудях б у нього було металеве серце.
Немає грошей – не приїжджайте в Дубай
Зовні в Дубаї все красиво. Дійсно, він схожий на місто-свято з вічними вечірками і тусовками . Але є й зворотний бік медалі. У місті багато нещасних людей, які намагаються вижити. Закони в Дубаї настільки суворі, що варто вчасно не сплатити штраф, вас посадять у в’язницю.
Сонапур – робоче гетто в Дубаї
Сонапур – район в місті, який населяють, так скажемо, гастарбайтери . Це вихідці з країн третього світу, що будують хмарочоси. Вони живуть по 8 чоловік у кімнаті. З гігієною питання стоїть гостро, знайти б гроші на їжу! Держава закриває на це очі, вважаючи, що, поки будуються дорогі готелі, проблеми немає.
понти дорожче
У Дубаї так багато грошей, що золотими машинами, “доларовими” басейнами (водойму заповнюється банкнотами) і іншими гламурними атрибутами вже нікого не здивуєш. Тому шейхи міряються екзотичними тваринами – тиграми, пантерами, левами. Це не тільки може бути небезпечно, але і, безумовно, шкодить самим тваринам . Але кого це хвилює ..?
Міфічна свобода слова
Свободи слова в Дубаї просто немає. Якщо ви говорите зайве і ваші слова не подобається уряду, то вам швидко запропонують три варіанти: 1) замовкнути, 2) втратити все, 3) відправитися у в’язницю. Звичайно, майже всі вибирають перший варіант. Бути незгодним з урядом – справа пусте. Це як боротьба з вітряними млинами.
Ось що криється за такою гарною і привабливою картинкою . Безумовно, туристу з грошима там все сподобається. Але трохи не по собі стає від того, що вся ця розкіш межує з бідністю, рабством, проституцією і несправедливістю.