З 1 липня набрав чинності закон, який вводить кримінальну відповідальність за керування автомобілем в нетверезому стані. Крім цього, українцям за “п’яне” водіння загрожують величезні штрафи. Але вже 2 липня президент України Володимир Зеленський підписав закон, що скасовує кримінальну відповідальність за водіння автомобіля в нетверезому стані, пише Сегодня.
Справа в тому, що 1 липня набрав чинності закон (був прийнятий ще в 2018 році як законопроект № 7279-д), головне нововведення якого полягає в тому, що водіння у п’яному вигляді тепер буде кваліфікуватися як кримінальний злочин, а не як адміністративне порушення .
З 1 липня для п’яних водіїв передбачені наступні покарання:
порушення вищезазначених правил – від 17 тис. до 34 тис. грн, а також позбавлення права керувати транспортним засобом на строк до 3 років;
при повторному правопорушенні – штраф до 51 тис. грн з позбавленням права керувати транспортним засобом від 2 до 3 років.
Але ще 17 червня 2020 року нардепи прийняли закон № 3314, який скасовує кримінальну відповідальність за водіння в нетверезому вигляді. І ось 2 липня його підписав президент. Закон вступив в силу на наступний день, після його публікації.
“2. липня президент України підписав закон яким стаття 286-1 Кримінального кодексу України – скасовується. Це означає, що за керування транспортним засобом в стані алкогольного сп’яніння особа буде як і раніше нести адміністративну відповідальність. Нові зміни вступають в силу з дня, наступного після дня опублікування. Що стосується ст. 130 Кодексу про адміністративні правопорушення, то внесеними змінами збільшено адміністративний штраф за керування транспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння. З 1 липня розмір штрафу становить 17 тис. гривень. Раніше штраф становив 10 200 гривень “, – пояснює Євген Ріяко , адвокат, керуючий партнер ЮК RIYAKO & PARTNERS
Василь Рущак, адвокат, керуючий партнер ЮФ PROPERTY, пояснює, відповідальність за водіння в нетверезому стані знову стане такою, якою і була до 1.07.2020.
“Більш того, всі особи, яких почали залучати до кримінальної відповідальності за вчинення такого проступку, звільняються від неї, і до них застосовується адміністративна відповідальність. З пояснювальної записки до закону, який скасовує кримінальну відповідальність, в тому числі, за водіння в нетверезому стані, йдеться про те, що Кабінет міністрів України і правоохоронні органи, з 22.11.2018 не змогли підготувати відповідні нормативно-правові акти, які не створили необхідні підрозділи і не визначили виконавців “, – пояснює Рущак.
Тому всіх нетверезих водіїв, яких встигли зловити за цю добу, коли діяв закон, в результаті притягнуть до відповідальності за статтею 130 КУпАП, тобто виключно як за адміністративне правопорушення.
На брифінгу МВС пояснювали, що в законі, який вводив кримінальну відповідальність за “п’яне” водіння, була занадто складна процедура притягнення до відповідальності. Так, патрульна поліція після зупинки порушника повинна була викликати слідчо-оперативну групу та штатного дізнавача, який би все оформив, склав акт огляду і тільки через 72 години підписував би підозра і пішов до суду.
Копіювати