Що тільки не кладуть в ямку при посадці.
Це можуть бути і деревна тирса, і зола, і цибулиння. Але потрібно ще знати як готувати лунки до посадки помідор, як правильно вносити ці добрива
Повідомляє bbcccnn.co
Вирощування міцної розсади
Щоб виростити багатий урожай томатів, користуються такими сортами, які розмножуються насінням. З них вирощується попередньо розсада, яку потім пересаджують у відкритий грунт.
Все залежить від того, яке добриво вноситься в ґрунт, як здійснюється пророщування. Можна значно полегшити працю по вирощуванню рослин з насіння і при цьому отримати якісні міцні паростки. Підготовка до посадки насіння здійснюється пізньої осені.
Біля дерев’яного ящика відривають днище. У землі викопується велика лунка. У неї вноситься органічне добриво з суміші полуперегнівшего гною і дерев’яних тирси або соломи. Зверху встановлюється дерев’яний ящик. Він накривається поліетиленовою плівкою.
Коли навесні настане тепло, землю в лунці розпушують. Поливають теплим розчином сечовини або селітри. Для приготування розчину слід на 1 л води додати близько 40 г цих добрив. Після того як волога вбереться, верхній шар грунту присипають землею.
Напередодні готуються до посадки так. Поливають землю в лунці гарячим розчином марганцівки. Дають волозі вбратися, а потім накривають ящик плівкою.
Що кладуть в лунку при посадці насіння?
Роблять неглибокі борозни в землі і висівають культуру. Поверх них лунку засипають перегноєм, поливають гумату. Коли волога вбереться, ящик накривають поліетиленовою плівкою.
При появі перших 3 – 5 листочків посадка поливається розчином сечовини або селітри з додаванням мікродобрив. Рослини виходять міцні, стійкі до хвороб.
Підготовка лунок для посадки культури
Щоб полегшити собі роботу по догляду за помідорним кущами в період дозрівання плодів, варто потурбуватися про добриві грунту заздалегідь. Посадка культури передбачає підготовчі роботи, які проводяться пізньою осінню, ранньою весною.
На рівній відстані один від одного копають лунки. Їх дно слід гарненько розпушити. Так забезпечується легкість грунту, наповнення її киснем. Посадка розсади в такий грунт забезпечує збереження вологи тривалий час. Самі рослини швидше вкорінюються, коріння легко розростаються, не стикаючись з такою перешкодою, як щільна грунт.
Далі в лунки забивають кілки по всьому периметру грядки. Потім вносяться органічні добрива: спочатку відро полуперегнівшего гною, а потім – відро перегною і відро піску.
Правильне добриво грунту таке:
• гній;
• перегній;
• пісок;
• земля;
• зола;
• вапно суперфосфату.
Після цього слід гарненько перемішати все добрива в лунці. По краях треба зробити невеликі бортики із землі.
Навесні, коли підходить час до посадки, на підготовленій грядці роблять невеликі лунки глибиною не більше 50 см. У розсади підрізають корінці на таку довжину, щоб вони увійшли в лунку.
Необхідно рослин брати два в одну лунку.
Не рекомендується змішувати сорти. Добре ростуть один з одним тільки томати одного сорту. А ось рослини з розсади одного сорту цілком прийнятно поміщати по два в одну лунку.
Перед посадкою видаляються нижні листки. Якщо цього не зробити, вони згодом будуть загнивати, створюючи сприятливе середовище для хвороб помідор.
Що кладуть в лунку при посадці? Оскільки раніше грунт був багато удобрена, то додатково вносити ще якісь органічні чи інші добрива в грунт не треба.
Після висадки розсади в грунт грунт рясно поливається водою. Бажано її кількість порівнювати з розмірами самої лунки.
Бувалі городники лунку при посадці томатів мульчують. Роблять це шляхом вкопування пом’ятих старих газет, лушпиння від насіння, добре просушеної соломи.
Все це потрібно класти в лунку при посадці помідор. Під мульчею люблять гніздитися дощові черв’яки. Вони розпушують землю, не даючи бур’янам вкоренитися.
Надалі помідорні кущі майже не вимагають копіткого догляду. Добриво в грунт додатково вноситься тільки в тих випадках, коли на кущах багато зав’язі.
Народний спосіб удобрення грунту
Вирощування помідор не є копіткою, якщо використовувати лушпиння цибулі. Починати її використовувати можна вже на перших етапах при підготовці компосту.
Помідори добре ростуть на добриві з наступних компонентів:
• полуперегнівшій гній;
• перегній;
• цибулиння.
Можна використовувати як суху лушпиння, так і ту, з якої раніше робили настій для інших потреб. Незважаючи на те, що клала вже використану сировину, якості компосту не знижується.
Для отримання міцної здорової розсади, стійкої до хвороб, в лунки разом з насінням слід покласти лушпиння цибулі.
Насіння швидко проростають, паростки добре розвиваються.
Розсада не схильна до псування в разі зниження температури повітря, при впливі холодних протягів. Посадка не хворіє такими хворобами, як «чорна мошка», «павутинний кліщ».
Коли розсада висаджується у відкритий грунт, теж слід використовувати лушпиння цибулі. Не потрібно придумувати, що класти в лунку при посадці помідор.
Дачники придумали універсальний спосіб. Досить додати під кожну рослину жменю лушпиння цибулі. При такій посадці помідорний куща для нормального росту, розвитку, плодоношення в подальшому забезпечується достатня підгодівля, багата всіма необхідними мікроелементами.
До того ж містяться ефірні речовини лушпиння цибулі в посадці відлякують від рослин багатьох городніх шкідників. Рослина не чіпає колорадський жук, що не підгнивають коріння.
Після того, як садимо розсаду, протягом усього періоду розвитку помідорових кущів рекомендується кілька разів за сезон поливати кущі наступним розчином.
Береться 2 великі жмені цибулиння. Вони заливаються на 2 пальця вгору окропом і настоюють кілька годин. Отриманий настій розводять водою. Розчин отримують з розрахунку на 1 відро води 2 л настою.
Для того щоб убезпечити кущі від поширення борошнистої роси, інших грибкових захворювань, які гублять урожай, досить двох обприскувань розчином цибулиння. Вони проводяться в період цвітіння і зростання зав’язей томатів.