Україна отримає €1,2 млрд макрофінансової допомоги від Європейського союзу, про це прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив 23 липня у Facebook.
“Сьогодні підписали меморандум і кредитну угоду з Єврокомісією в межах нашого робочого візиту до Брюсселя разом із міністром фінансів Сергієм Марченком та очільником НБУ Кирилом Шевченком”, – зазначив Шмигаль.
За його інформацією, €1,2 млрд для України – найбільший транш Єврокомісії в межах “виключної” програми макрофінансової допомоги, передбаченої для 10 країн і спрямованої на подолання негативних наслідків пандемії.
Шмигаль подякував європейським партнерам за підтримку України.
“Це важливий крок, який підтримає макрофінансову стабільність держави, він спрямований на забезпечення добробуту українських громадян”, – підкреслив прем’єр-міністр.
Також відмітимо, що 23 липня Шмигаль перебував з одноденним робочим візитом у Брюсселі. Це його перший закордонний візит після призначення прем’єр-міністром України.
Ця поїздка була запланована ще давно, але лишалася під питанням аж останнього дня перед вильотом.
Задачі візиту постійно змінювалися. Від початку місяця ваги набула потреба переконати європейців, що уряд не обмежуватиме незалежність Нацбанку. А за тиждень “проблема №1” знову стала іншою: Верховна Рада ухвалила рішення, яке взагалі ставить під питання подальше поглиблення відносин з ЄС.
Наразі прем’єр-міністрові вдалося нехай не подолати, але принаймні приглушити цю кризу.
Додамо, що під час робочого візиту до Брюсселя відбулася зустріч Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з Виконавчим віце-президентом Європейської Комісії Валдісом Домбровскісом.
У рамках зустрічі сторони обговорили питання:
Прем’єр-міністр України розповів європейському колезі, що «Уряд України виходить із необхідності продовження реформ, спрямованих на поглиблення економічної інтеграції з Європейським Союзом. Ми також почали формувати Дорожню карту з понад 60 євроінтеграційних законів, які плануємо винести на голосування в Парламент».
Також Денис Шмигаль наголосив, що важливо розпочати системний та продуктивний діалог щодо оновлення поглибленої зони вільної торгівлі Україна-ЄС, так і про більш широкий контекст, пов’язаний зі взаємним доступом до ринків.
«Україні важливо інтенсифікувати діалог щодо укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції. У цього завдання є дві основних мети: по-перше, привести нашу інфраструктуру якості у відповідність до європейських стандартів; по-друге, полегшити доступ української продукції на ринок ЄС. Практика свідчить, що доступ на ринок ЄС відкриває нам і інші світові ринки», – розповів очільник українського Уряду.