Голова делегації України у Тристоронній контактній групі, перший президент України Леонід Кравчук заявив, що створення на Донбасі вільної економічної зони є головною умовою відродження тимчасово окупованих територій.
Про це він сказав під час ефіру на телеканалі Obozrevatel TV. “Коли ця зона буде ухвалена, зовсім зміниться управлінська ситуація. Прийдуть інвестиції, будуть гарантії для інвесторів, для багатьох галузей будуть пільгові умови”, – запевнив перший президент.
Він нагадав про те, що свого часу у 1993 році він підписав указ про створення вільної економічної зони в Донецькій та Луганській областях, але згодом про цю ідею забули через складну політичну ситуацію в країні.
На думку Кравчука, вільна економічна зона на Донбасі стане запорукою надходження в цей регіон інвестицій. “А це для нас є головне. Без інвестицій підняти те, що там зруйновано, неможливо”, – наголосив він.
Також, Голова української делегації в Мінську Леонід Кравчук заявив, що існує три варіанти встановлення миру в Донбасі, один з яких поступки.
Кравчук зазначив, що поступки з боку України повинні бути лише тоді, коли можна буде розраховувати на взаємність іншої сторони.
“Ми бачимо, що це треба зробити шляхом переговорів – раз, шляхом дискусій – два, шляхом компромісів – три. І шляхом відповідних поступок”, – сказав Кравчук.
На його думку, жодна зі сторін не повинна ставити ультиматумів.
“Українська сторона готова запропонувати і вимагати, щоб підписи, які були поставлені, поважалися – і нами, і тими людьми, які підпорядковані в тих регіонах певним структурам. Щоб ми справді не на словах, а на ділі почали перемир’я всерйоз і надовго”, – повідомив Кравчук.
Нагадаємо, 28 липня Леонід Кучма заявив, що припиняє роботу в мінський контактній групі. Сталося це так само, як і свого часу з Петром Порошенком – попередив і пішов. А ось про причини другий президент вирішив не говорити. З Порошенком було все зрозуміло – і Кучма, і Роман Безсмертний пішли з групи, бо в п’ятого президента було своє бачення процесу. І воно не збігалося з їхніми.
Якщо почитати його попередні слова про Мінськ, то можна зрозуміти, що Кучма був проти проведення виборів у так званих ЛНР/ДНР, бо таким чином Україна легалізує ту владу, яка там є. Він також був противником формули Штайнмаєра, тож у жовтні минулого року його висловлювання дуже сильно розійшлися з позицією Офісу президента.
“Формула Штайнмаєра до миру на Донбасі не призведе, бо це не формула миру. Це формула на якийсь час політично чи так — а раптом ми дотиснемо українців, вони на неї погодяться, і ми розвернемося… Це взагалі “здати нас із потрохами”, так би мовити», – сказав Кучма торік 25 жовтня.
Далі був документ, де Андрій Єрмак фактично допустив суб’єктивізацію бойовиків і вписав їх як представників ЛНР/ДНР, а не просто фізичних осіб. Кажуть, що Кучма був тоді злий і цей документ неспроста з’явився в пресі, Кучма приходив в ОП – була розмова на підвищених тонах- резюмують джерела.