Протиповітряна оборона Росії в Криму не справляється з подіями, які відбуваються на окупованому півострові. Тому росіяни змушені виводити бойову авіацію вже на свою територію. Про це заявив полковник запасу, військовий експерт Олег Жданов. В одну із інтерв’ю він розповів про те, що військове керівництво РФ дійшло до висновку, згідно з яким бойова авіація в окупованому Криму знаходиться в небезпеці.
Росія зрозуміла, що її авіація в Криму не захищена. Система протиповітряної оборони (ППО) виявилася нездатною протистояти подіям, які відбуваються в Криму, – зазначив Жданов.
На його думку, росіяни виводять авіацію на територію РФ, щоб перемістити її в безпечне місце. При цьому вони зтикаються із серйозними проблемами щодо пілотів. А Втрата кожного пілота – біль для Росії.
Зауважимо, Україна більше не говорить про дипломатію як про головний інструмент повернення Криму. Тепер у Києві відкрито заявляють, що півострів справді може бути звільнений військовим шляхом.
За словами Жданова, питання звільнення Криму безпосередньо пов’язане з постачанням Києву озброєнь. Операцію зі звільнення півострова може бути проведено лише в рамках загальної контрнаступної військової кампанії Збройних сил України.
Вибухи в Криму продовжуються, проте Кремль, на диво, утримується від жорстких та войовничих заяв. Тому що в Росії шоковані тим, що сталося.
Росія виявилася не готовою до того, щоб звинуватити Україну в зазіханні на її територію, як вважає Москва. Російська держава показала повну нездатність захистити те, що їм було захоплено.
Ми не зупинимо потік усіх озброєнь росіян доти, доки не завдамо удару по естакаді. Однак наразі можливостей для удару по Кримському мосту немає. Якби були, треба було б негайно завдати такого удару.
Якщо Росії вдаватиметься і надалі забезпечуватиме постійне підживлення свого південного угруповання військ на нашій території, ми зіткнемося з величезними труднощами. Не можна виключати і неможливість подальшого просування військ для визволення Криму.
Існує два можливі сценарії, як росія збирається утримувати Крим. Перший варіант передбачатиме стягування сухопутних військ у Крим та зміцнення оборони на захопленому півострові.
Другий варіант – війська Росії тихо виходять з Криму, а ЗСУ заводять туди свої підрозділи. Все залежатиме від того, яким буде політичний та практичний розклад усередині Російської Федерації.
Ми не знаємо повного розкладу сил по вежах Кремля. Зрозуміло, що сьогодні турбулентність серйозно зростає. Клани вже без Путіна ведуть сепаратні переговори про те, що та як ділити. Поразка у Криму – це лише тригер політичних розкладів усередині Росії. А ось битва за трон може бути дуже жорстокою, – сказав Жданов.
Претендентів на пост президента дуже багато. Припустимо, це Дмитро Патрушев (син секретаря Радбезу Миколи Патрушева, міністр сільського господарства РФ – ред.), про кандидатуру якого сьогодні ми чуємо найчастіше. Розклад із президентством Патрушева зручний Путіну. Сценарій можливий у разі палацового перевороту у Кремлі.
Дмитро Патрушев на чолі Росії – найоптимальніший для Кремля варіант. Патрушев-старший, швидше за все, вважає, що кандидатура його сина влаштувала б Путіна. Проте, гадаю, Патрушев на всі 100% не влаштовує інших кланів.
У такій ситуації дуже складно зробити прогноз щодо того, на кого зрештою зроблять ставку правлячі кремлівські клани.
Джерело:korupciya.com