Окупанти планують знову наступати на певних ділянках та мають ще наступальний потенціал. Військовий експерт Роман Світан розповів, де є велика небезпека для українських захисників на фронті.
«У них там ще залишився наступальний потенціал. Від Куп’янська до Кремінної. Тобто на луганському напрямі не залишили спроб рухатися у бік Лимана. Тому такі рухи однозначно будуть, і вони досить-таки небезпечні для наших військ, бо якщо у них буде достатня кількість сил і засобів, вони можуть і видавити з цього трикутника Лиман-Куп’янськ-Кременна наші війська.
Але в них завдання є й масштабнішим – взагалі взяти нас в оточення. Пройти вздовж розколу, до Лимана та до Сіверського Дінця, постаратися взяти в оточення. А потім схилятимуть до заморожування конфлікту й надалі до так званих мирних ініціатив» – поділився військовий експерт.
“Так що якщо сьогодні-завтра ви побачите Тайфуни і навіть F-16 – не дивуйтеся – вони вже є. Кілька одиниць вже є і в дорозі не менше кількох десятків. Посилання були на те, що немає інфраструктури, спеціальних злітно-посадкових смуг і немає ремонтно-технічної бази, якої літаки обов’язково потребують”, – сказав фахівець.
Своєю чергою Роман Світан пояснив, що наразі стратегічні резерви росіян розташовані на дальностях під 100 кілометрів. Це в районі того ж Мелітополя, Бердянська, Маріуполя.
Військовий експерт зазначив, що зараз атаками по лінії фронту треба змусити росіян підтягнути ці резерви хоча б до 3 лінії оборони. Поки ЗСУ перемелюють ворога, немає сенсу виконувати якийсь прорив.
“Ми однозначно змусимо їх використовувати стратегічні резерви, щоб на оперативному просторі, за лінією оборони у них вже нічого не було. От тоді вже потрібно йти на прорив”, – додав Світан.
Росіянам нема сенсу посилювати мобілізацію, адже їх немає чим спорядити. Який тоді сенс з тих неготових окупантів.
У них ще досі близько 100 тисяч “бовтається”, адже їх немає у що одягнути, взути й що дати в руки. Саме тому я не думаю, що буде оголошена загальна мобілізація,
– наголосив військовий експерт.
Він додав, що з військової точки зору росіяни хіба можуть оголосити воєнний стан в 5 прикордонних областях – Брянській, Курській, Бєлгородській, Воронезькій й Ростовській. Саме там вони можуть оголосити й мобілізацію.
Більш того. Як зазначає військовий експерт та радник міністра оборони України Олексій Копитько, аналізуючи офіційні дані Генштабу, втрати російської артилерії за ці півтора місяці – найвищі за півтора роки.
«У травні був рекорд, у червні він швидше за все буде побитий. Навіть якщо не мати жодних інших вступних, виходить, що півтора місяці наша армія цілеспрямовано викошувала артилерію росіян, збільшуючи темп», – наголосив Копитько.
У результаті, продовжує військовий експерт, у росвійськ утворився пролом як у системі ППО, так і у сфері артилерійської підтримки.
«Цей пролом спробували заткнути мобільними ударними засобами. Насамперед – вертольотами, а також РСЗВ, які звідкись за пару днів підтягнули. Російські вертольоти почали частіше опинятися в зоні поразки наших ППО (чи ми наситили оборону, чи росіяни змушені йти на ризик).
Якщо втрати вертольотів продовжаться, значить, у росіян справді чутливі та непоправні втрати в артилерії. А кожен збитий гелікоптер – це дуже боляче, бо втрата також непоправна», – пояснює Копитько, зазначаючи, що, судячи з цифр, навіть без радикальних змін на карті оборона ворога серйозно підточується.
Таким чином, засобів, щоб зустріти чергову хвилю активності ЗСУ в окупантів стає значно менше. Варто також враховувати знищення складів із боєприпасами.
«Наші війська зараз виконують найскладнішу роботу у неймовірно тяжких умовах. Росіяни збудували епічну систему оборони. Наш Генштаб підбирає ключі до цієї оборони. Результат видно, він змушує ворога реагувати. Раз ворог у ре-активному становищі, отже, українські війська володіють ініціативою та ведуть гру», – каже Копитько.
Також радник міністра оборони України зазначив, що зміни накопичуються, і до початку липня можна основну увагу приділяти цифрам у зведеннях, а «новини взагалі не читати».