Командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський в інтерв’ю The Guardian повідомив, що основні сили української армії ще не були задіяні у наступі.
“Всі хочуть досягти великої перемоги миттєво і відразу. Ми теж хочемо цього. Але ми повинні бути готові до того, що цей процес займе деякий час, тому що з обох боків зосереджено багато сил, багато техніки і багато інженерних перешкод”, – заявив військовий.
“Хочу сказати, що наші основні сили ще не задіяні в бойових діях, і ми зараз шукаємо, промацуємо слабкі місця в обороні противника. Все ще попереду”.
Командувач Сухопутних військ ЗСУ зазначив, що російський генеральний штаб передбачав, де Сили оборони України будуть найнебезпечнішими, але попередив Кремль, що він відстежує слабкість у їхніх позиціях.
Наразі РФ почала наступ у декількох місцях, включаючи Куп’янський та Лиманський.
Сирський сказав, що українська сторона не має недооцінювати ворога. “Противник передбачав і продовжує передбачати найнебезпечніші напрями наших рухів і будує там міцну оборону, яку досить важко пробити”, – зазначив командувач.
Однак, за словами Сирського, бойовий дух, навчання та підготовка його військ вселили впевненість у тому, що українські сили знайдуть лазівку та скористаються нею.
Наразі Генштаб ЗСУ сформував 12 нових бригад для довгоочікуваного контрнаступу, дев’ять із яких було укомплектовано союзниками НАТО. Вважається, що поки що лише троє з бригад брали участь у боях. Щодо техніки, то у резерві перебувають британські танки Challenger 2.
Генерал сказав, що його не бентежить той факт, що кількість окупантів (приблизно 400 тисяч російських військовослужбовців на території України) значно перевищує українські сили. “Я ніколи не воював проти меншої кількості ворогів, вони завжди перевершували нас чисельністю”, — зауважив Сирський додавши, що не став би без потреби наражати життя українців на небезпеку.
Також зазначимо, що для успішного контрнаступу українським військовим необхідно більше літаків, гелікоптерів і переносних зенітно-ракетних комплексів, оскільки у росії є перевага в повітрі, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба британській газеті The Telegraph.
“Найбільша проблема під час контрнаступу – це стійкість постачання артилерійських боєприпасів, причому в достатній кількості. І друга за величиною проблема контрнаступу – панування росії в повітрі. Відповідь на другу проблему полягає в тому, щоб мати літаки та гелікоптери, а також мати більше ПЗРК. Стингери, а також старі радянські системи, здатні скинути росію з неба», – заявив Кулеба.
Глава МЗС заявив, що питання постачання всіх видів зброї, яку Україна просила у своїх західних союзників, включаючи засоби ППО, сучасні танки, винищувачі та високоточні ракети, наразі “розблоковані”. Однак, залишаються питання щодо швидкості та масштабу поставок.
За його словами, Україна все ще намагається переконати США постачати ракети ATACMS, які випускаються з комплексів “Хаймарс”, для нанесення високоточних ударів на великі відстані.
Також Кулеба закликав не розглядати цей чи наступний контрнаступ як вирішальний.
Тим часом у Міністерстві оборони застерігають від передчасних оцінок щодо наступу, зауважуючи, що “головний удар” ще попереду. Про це заявила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр в ефірі телемарафону.
“Щодня у нас є просування, щодня, так, це поступово, але наші закріплюються на рубежах і вони просуваються впевнено”, – сказала Маляр.
“… я думаю, що це передчасно – робити зараз оцінки, тому що ж сам наступ, наступальні дії тривають. І говорити, позитивно це, чи негативно, – це просто некоректно, вони тривають, в активній фазі”, – зауважила заступниця міністра оборони.
При цьому вона зауважила, що “головний удар” ще попереду.
“У нас ще основні події попереду, і головний удар ще попереду. І дійсно, частина резервів – це поетапні речі – буде задіяна пізніше”, – вказала вона.
Тож підтримуємо наших бійців і наближаємо перемогу України разом!