Напередодні Головнокомандувач Збройними Силами України Валерій Залужний заявив, що Україна буде використовувати власну зброю, щоб бити по військових об’єктах на території Росії. Проте яка саме зброя, створена на українських оборонних підприємствах, є в арсеналі ЗСУ, наразі невідомо.
Керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко зауважив, що Міністерство стратегічних галузей промисловості України та концерн “Укроборонпром” мають зробити звіт з приводу цього. Про це він розповів 24 Каналу.
Мусієнко зауважив, що для здійснення ударів по території країни-агресорки українська оборона промисловість має розвивати 3 пріоритетних напрямки в озброєнні:
ракетна програма – вона має бути пріоритетною для України з точки зору можливостей та потенціалу завдавання ударів по території Росії;
ударні безпілотники та дрони;
засоби радіоелектронної боротьби, які зможуть пригнічувати сигнал ворожих безпілотників та дронів з метою застосування в повною мірою українських дронів.
“Попередньому керівнику “Укроборонпрому” закидали, що він не впорався з цими напрямками. Сподіваюсь, що зараз ми впораємось. Сьогодні перед нами стоїть завдання – завдавати ударів по території противника на глибину від 200 до 400 кілометрів – на окупованих територіях, та від 500 до 1000 кілометрів – по території Російської Федерації”,– наголосив військовий оглядач.
А тому маємо в Україні першу чергу повинні виробляти ракети та дрони. Адже ворог буде розуміти, що ми маємо цю зброю і зможемо відповідати на його певні агресивні дії.
“Ми постійно говоримо про те, що для боротьби з ракетними обстрілами росіян, нам потрібно збільшувати кількість засобів ППО. А якщо підійти до цього з протилежної сторони та почати знищувати об’єкти військового виробництва на території Росії. В такому разі будемо зменшувати її потенціал. А для цього нам потрібно мати відповідні можливості”,– зауважив Олександр Мусієнко.
Він підкреслив, що завдяки інтерв’ю Валерія Залужного, ми почуємо відповіді на питання щодо можливостей України у виробництві такої зброї. А можливо, й побачимо реалізацію того, про що він говорив.
Нагадаємо, що в червні 2023 року Україна виробила значно більше мінометних та артилерійських снарядів, ніж за попередній рік. Наша країна намагається швидко наростити внутрішній випуск боєприпасів.
Про це в інтерв’ю Bloomberg заявив міністр зі стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.
За даними Bloomberg, Україна практично припинила виробництво артилерійських та мінометних боєприпасів після розпаду Радянського Союзу. В результаті повномасштабного вторгнення Росії запаси снарядів швидко вичерпалися, що призвело до залежності нашої країни від постачань союзників.
Україна зараз активно прагне збільшити внутрішній випуск боєприпасів. У червні поточного року вона виробила більше мінометних та артилерійських снарядів, ніж за попередній рік.
Камишін пояснив, що у битві, яку він називає “другою світовою війною з безпілотниками”, артилерія та міномети відіграють основну роль.
За інформацією видання, українські протитанкові комплекси “Стугна-П” почали виходити з конвеєрів. За словами Камишіна, збільшення виробництва танків та бронетехніки є наступним пріоритетом, проте це займе від 3 до 6 місяців.
Глава Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості наголосив, що прагне знову зробити Україну великим експортером зброї.
“Ми маємо бути амбітними, тому що у нас немає вибору. Моя мета – зробити Україну арсеналом вільного світу”, – заявив Камишін.