Командувач Сухопутних військ Олександр Сирський заявив, що кожна операція Збройних сил України ретельно планується для мінімізації втрат. Про це він повідомив в інтерв’ю ВВС.
За його словами, сьогодні він розуміє необхідність наступу, щоб не дати росіянам можливість перехопити оперативну ініціативу на фронті.
Він зазначив, що за час довгих боїв за Бахмут ЗСУ були змушені лише оборонятися.
“На тлі загальної оборонної операції ми проводимо наступальні дії на кількох напрямках, створюючи окрему перевагу на досить обмежених ділянках. І тоді ми використовуємо свою перевагу. Ну, і головне — це дає дуже великий моральний стимул”, — заявив генерал.
Сирський сказав, що просування відбувається “не абияк”, тому що кожна операція є “дуже продуманою”.
“Кожен день таких наступальних дій докладно планується, тому у нас значно менші втрати в особовому складі. І досягаємо успіху в основному за рахунок застосування маневру, ударів у фланг, обходів, охоплень і виходів у тил”, — підкреслив воєначальник.
Вранці військові заявляли, що ворог наступає у районі Бахмута та Донецька, а також намагається відбити позиції поблизу Приютного на півдні, за добу на Донбасі сталося близько 30 бойових зіткнень.
Російські війська знищували квартали, позбавивши себе укріплених позицій. Тепер, коли захисники мають вогневий контроль над Бахмутом, ворогу складно закріпитися на руїнах.
Українські війська просуваються в районі Бахмута і тримають місто під вогневим контролем. Про це йдеться у публікації пресслужби Національної гвардії України від 20 липня.
“На Бахмутському напрямку українські захисники утримують ініціативу, продовжують просування по флангах. Ті успіхи, які сили оборони мали протягом червня, зокрема вихід на потрібні панівні висоти, зараз дають змогу здійснювати вогневий контроль”, — зазначили у Нацгвардії.
Військові пояснили, що просуванню бійців допомагає раніше застосована ворогом тактика “випаленої землі”. У пресслужбі заявили, що тепер вона “грає” проти ЗС РФ.
“Наші війська мають тактичний успіх. Але залучення таких великих сил ворогом тут вказує, що це досі стратегічна точка для нього”, — додали в Нацгвардії.
Журналісти “Української правди” взяли коментар у речника Нацгвардії Руслана Музичука, в якому він детальніше розповів про наслідки тактики “випаленої землі” для російських окупантів.
Музичук пояснив, що під час наступу взимку та навесні ЗС РФ знищили більшість будівель, укріпрайонів і позицій у Бахмуті. Ворожі війська руйнували танками та артилерією квартал за кварталом міста.
Тепер, зі слів речника Нацгвардії, російські загарбники не мають укріплених позицій, яких фактично позбавили себе самостійно. Внаслідок тактики “випаленої землі” ЗС РФ майже не мають можливості закріпитися.
Водночас Музичук підкреслив, що окупанти не послаблюють тиск
Українські військові здійснюють вогневий контроль над територією і роблять усе для того, щоб поліпшити свої позиції і тим самим зробити в рази гіршим становище противника. Йому завдаються максимальні втрати.
Сили оборони атакують російських окупантів на Бахмутському фланзі — північному та південному.
Генерал-лейтенант, колишній заступник начальника Генштабу ЗСУ (2006-2010 рр.) Ігор Романенко впевнений, що на військових фронтах у найближчому майбутньому слід очікувати серйозного тяжкого протистояння.
Ігор Романенко зазначає, що ми не можемо кидати зараз масовано свої сили та засоби на ворожі рубежі оборони через мінні поля під загрозою ударів з повітря.
“Спершу слід розбити ворога на якихось вузьких ділянках, винести його позиції дальніми ударами. Але поки що і з цим проблеми. Як і з розмінуванням. Потрібно шукати інші шляхи”, – вважає експерт. Він звертає увагу, що навіть біля Бахмута, де ми просувалися, зараз довелося зупинитися. Як і практично скрізь — на півночі, на півдні.
“Наступати на сильніші сили противника – дуже складний, важкий варіант. Якби ми мали серйозну перевагу у озброєннях – інша річ. Але цього немає. Як і переваги у кількості боєприпасів. Те, що нам дали касетні боєприпаси – це швидше з розряду “підтримати штани”. Щоб меншою була витрата звичайних боєприпасів. А ті ж ATACMS нам не дали досі. Навіть у новому пакеті військової допомоги від США на 1,3 млрд доларів їм не знайшлося місця. Адже нам треба чимось пробивати масовану ворожу оборону”, – акцентує генерал.