Контрнаступ ЗСУ на півдні просувається вдало. Сили оборони переходять від розмінування полів до другої лінії російських оборонних рубежів, що дасть змогу змусити ворога тікати до Криму чи Маріуполя.
Таку думку висловив генерал армії України Микола Маломуж в етері одного з українських телеканалів.
Він зазначив, що Запорозький напрямок — основний стратегічний напрямок для можливого наступу.
«Сьогодні напрямок Роботиного передбачає фактично нейтралізацію першої лінії оборони. Друга лінія набагато слабше. Але ми йдемо не тільки в плані подолання мінних загороджень і укріплень, як ми говоримо, першої і другої ліній, а заходимо до другої лінії з флангів, і це дуже важливо», — повідомив Маломуж.
За його словами, розмінування полів йде ефективно і українська армія продовжує просування.
«В даній ситуації якраз рух на Мелітополь, Бердянськ, Токмак відкриє нам можливості перекриття цієї стратегічної лінії, цього коридору, а далі вже справа глобальної операції, як кажуть, справа техніки — організувати потужний наступ по цьому напрямку і з флангів і з тилу бити ворога, який буде тікати або до Криму, або до Маріуполя, якщо вони зможуть це зробити. І в перспективі — це рух до перешийка до Криму — але це вже окрема стратегічна операція», — резюмував генерал.
Водночас, за словами військово-політичного аналітика Дмитра Снєгирьова, на двох ділянках фронту ЗСУ вийшли на так звані “лінії Суровікіна”. Йдеться про Времівський виступ, де завдяки героїчним зусиллям наших військових ми захопили один із ключових пунктів російської оборони — Старомайорське, а також фактично заблокували Урожайне.
“Відповідно другий напрямок — це так зване Оріхівське, де фланговим охопленням ми вийшли фактично в тил російського угруповання, оточивши населений пункт Роботине. Йдеться про просування вглиб російської оборони і вихід на так звану “лінію Суровікіна” в районі Вербового”, — розповів експерт в етері одного з українських телеканалів.
За його словами, лінія російської оборони названа в честь Суровікіна не просто так, адже він ініціатор її будівництва: “Ця оборонна лінія покликана прикрити територію окупованого Криму і відповідно узбережжя Азовського моря. Це глибоко ешелонована лінія оборони, до того ж на окремих ділянках фронту вона досягає в ширину до 60 км”.
Дмитро Снєгирьов пояснив, що це укріплені вогневі рубежі, ДОТи (довготривалі оборонні точки) з перехресним сектором обстрілу, а головне — обширні мінні поля. “За даними британської розвідки, ширина мінних полів може сягати до 15 км”, — прокоментував експерт.
Він додав, що також до складу оборонної лінії входять інженерні огорожі, починаючи від протитанкових ровів до так званих “зубів дракона”.
Дуже показовим є той факт, що самі росіяни називають “лінію Суровікіна” “лінією Фаберже”, ймовірно, маючи на увазі її вартість, говорить військово-політичний аналітик. “Як свідчить практика, спрацювали корупційні складові на момент будівництва так званої “лінії Фаберже”. Її вартість — приблизно 300 млн доларів. Тому, на мою думку, основні претензії російських спецслужб Суровікіну — розкрадання бюджетних коштів на будівництві так званих оборонних споруд”, — наголосив Дмитро Снєгирьов.
Говорячи про Старомайорське, експерт зазначив, що станом на зараз ЗСУ фактично заблокували Урожайне з трьох боків, при чому про втрати російських військ свідчить те, що безпосередньо з лінії бойового зіткнення виведені підрозділи 247-го десантно-штурмового полку — одного з елітних підрозділів.
“Втрати окупантів катастрофічні, вони самі це визнають. Наступний рубіж оборони РФ, який будуть штурмувати наші захисники, буде проходити по лінії Ремівка-Старомлинівка-Октябрське. Це і є так звана друга лінія оборони. Тобто ми можемо стверджувати, що Збройні сили України прорвали оборонні укріплення окупантів на двох напрямках і відповідно наблизилися до основної лінії оборони”, — каже Дмитро Снєгирьов.
“Після цієї лінії йде вже безпосередньо лінія Суровікіна — Новозлатопіль-Орлинське-Георгіївка-Новопетриківка. Тому не дивлячись на всю так звану критику дій ЗСУ, яка останніми тижнями линула в західних ЗМІ, є постійний стійкий характер просування вперед”, — резюмував експерт.