Про це у щоденному військовому зведенні для одного з українських ЗМІ розповів військовий експерт, полковник ЗСУ в запасі, льотчик-інструктор Роман Світан, наголосивши, що локатори ворога практично не бачать ракету Taurus.
Полковник запасу вважає, що багато ракет Taurus нам не передадуть, оскільки за наявною в мережі інформацією у Німеччини є близько 150 таких ракет. Тож нам можуть дати не більш ніж 15 – 30 ракет.
Ними можна буде зруйнувати Кримський міст, – наголосив Світан.
Він зауважив, що цей міст знищуватимемо з боку Керчі на українській території. Адже там є наша 12-мильна зона. Саме з боку півострова цей міст і буде знищений ракетами Taurus, якщо буде ухвалене рішення про їхню передачу та використання по Кримському мосту.
Світан розповів, що вони трохи кращі за ракети Storm Shadow та SCALP-EG. У Taurus є чотириканальна система управління та потужний захист від радіоелектронної боротьби противника.
За його словами, ракету Taurus практично не бачать локатори ворога, тому вона може підійти та пройти практично будь-яку оборону ППО. Якщо ж іще будуть використані ADM-160, тобто ракети постановники перешкод, які засліплять ворожу ППО, то це практично 100-відсоткова гарантія того, що Taurus пройдуть і знищать міст.
Вистачить до десятка ракет, щоб повністю вивести з ладу міст щонайменше на пів року – рік, – сказав полковник запасу.
Військовий експерт припускає, що, якщо у України з’являться ракети Taurus, ми точно про це дізнаємося практично відразу. Якщо ж Німеччина зав’яже надання Taurus на постачання Україні ATACMS від США – то у такому випадку ми отримаємо і перші, і другі.
В той же час керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко зазначив, що оголошення урядом Німеччини найближчим часом про передачу Україні далекобійних ракет Taurus не змінить кардинально ситуацію, але посилить вогневу міць Сил оборони.
За його словами, важливо те, що ці ракети досягатимуть цілі в окупованому Криму і на окупованих територіях на півдні та на сході. За його словами, йдеться про необхідність знищення там ворожих штабів, складів зі зброєю, місць скупчення сил і засобів, логістики, зокрема, мостів.
Мусієнко зазначає, що дуже важливо застосовувати паралельно крилаті, балістичні ракети й дрони, щоб дезорієнтувати ворога, як роблять окупанти, проводячи свої атаки. “Ми можемо робити так само, але нам не вистачає для цього ATACMS, які б завдавали потужні удари”, – зазначив він. При цьому Мусієнко підкреслив, що великим досягненням вже сьогодні є успішні атаки по об’єктах на півдні, особливо в Криму, де є багато засобів ППО. “В них там багато засобів ППО. Зараз Севастополь прикривають засобами ППО краще, ніж Москву. Севастополь легше захищати, бо розміри менші і підльоти можна контролювати”, – наголосив експерт.
За його словами, необхідно робити все для того, щоб ракети не були перехоплені засобами ППО, бо навіть найкращі ракети не є на 100% не вразливими для російських засобів ППО. Він додав, що тому комбінування різних видів атак давало б ефект.
Говорячи про можливість надання Україні винищувачів F-16, Мусієнко зазначив, що сьогодні в публікації у The Washington Post йдеться про ймовірність їх надходження в Україну лише влітку 2024 року. “Вони (йдеться про винищувачі F-16 – Ред.) дуже потрібні. Але зараз треба проводити контрнаступальні дії без них”, – сказав експерт.