Міністр оборони України Олексій Резніков розповів про обстановку на Куп’янському та Бахмутському напрямках.
Про це він повідомив під час брифінгу в Одесі.
«Вони намагаються там йти в атаку, щоб зменшити спроможність українських сил оборони на нашому напрямку контрнаступу.
Це їх надія, що ми заберемо сили з півдня і відповідно відреагуємо»,- розказав Резніков.
Міністр оборони України також підкреслив, що паралельно там же, на сході, ЗСУ успішно продовжують операцію з оточення Бахмуту і тому росіяни самі змушені перекидати туди свої резерви.
Водночас заступниця міністра оборони Ганна Маляр в ефірі телемарафону заявила, що ворог хоче повернути позиції, які втратив восени минулого року та відволікти наші сили від успішного наступу на Бахмутському напрямку.
«Ситуація, насправді, дуже складна. Там йдуть серйозні обстріли зараз, і в тому числі і саме місто Куп’янськ обстрілюється ворогом. І у ворога основна задача – це вийти на кордони, по-перше, Донецької області. Що стосується Харківської, вони хочуть такого реваншу — повернути те, що вони втратили під час звільнення наших територій ще восени минулого року. Крім того, вони з великою ймовірністю хочуть відволікти наші сили від успішного наступу на Бахмутському напрямку, щоби ми не могли всі сили концентрувати там, а змушені були їх розпорошувати по різних напрямках, де вони посилюються», — сказала Маляр.
Вона додала, що загострення тривало майже два тижні, ЗСУ потужно знищували ворога.
«І зараз, якщо по цифрах подивитися, може здатися, що зменшилась кількість обстрілів, кількість бойових зіткнень, простою мовою, боїв. Але насправді, це не означає, що ворог відмовляється від своїх планів. Вони зараз перегруповуються, підтягують туди нові війська. І, власне, збираються знову робити спроби наступу. Вони в них невдалі. Але це серйозні бої й дуже запеклі бої. Наші зупиняють ворога, але треба розуміти, що це доволі складно», — розповіла Маляр.
В свою чергу РФ має великі плани відразу на два ключові для неї міста. У випадку, якщо окупанти приріжуть нашу територію через Оскольське водосховище, можна помітити, що російські військові врешті-решт опиняться в районі Святогірська, на околиці Слов’янська. Військовий експерт Олег Жданов проаналізував ймовірність загострення військових дій у Харківській області та можливий новий наступ російських окупантів.
Це місце, на думку Жданова, могло б бути стратегічно важливим для російської сторони, оскільки вона змогла б контролювати Слов’янськ і Краматорськ.
«Після цього, вони б спробували рухатися далі зі Святогірська, наприклад, у бік Барвінкового вздовж кордону, або на Олександрівку. Однак вони, ймовірно, не стали б прямувати до Харківської області з огляду на необхідність переправи через річку для повернення до Ізюму» — ділиться експерт щодо планів окупантів.
Крім того, у разі успішного просування в цьому напрямку російські війська змогли б продовжити рух уздовж адміністративного кордону Донецької області». Тому росіяни націлилися одразу на два важливі для них міста.
Також військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Петро Черник в ефірі одного з українських ЗМІ пояснив, чого чекати українцям.
«Дуже неоднозначна позиція з цими 200 000 людьми, бо їх забезпечувати — оце найголовніше. Я відкрию показники по класичному корпусу армійському механізованому в межах 40 тисяч люду: він потребує 820 танків, 2,5 тисячі броньованих машин, понад тисячу артилерійських установок плюс повітряне прикриття. Де це все взяти? Мені дуже важко собі зрозуміти.
По всій лінії розмежування у них ледь 2000 танків робочих, і то немає, виробляти можуть 25 танків на місяць, не більше, це максимальна планка Т-90. Так, дійсно, на складах є ще тисячі старих танків, якщо треба, то й до Т-34 дійдуть, але знову ж таки швидкість відновлення цього потенціалу…», — заявив Петро Черник.
Експерт нагадав, що в 2022 році росіяни вторглися в Україну приблизно 200-тисячним корпусом, дуже добре підготовленим з найкращою технікою, але ми впоралися.
«Це тоді ми не мали ні нормального зенітно-ракетного прикриття, ні одної одиниці артилерійської установки західного зразка, а зараз за запасами HIMARS і М270 ми другий оператор у світі, не кажучи про Джавеліни, ми також другий оператор у світі. А якщо вдадуться до величезного піхотного валу, в Бахмуті впоралися із ситуацією, чому маємо не впоратися і зараз, при тому що наростаємо у частині якості озброєння?», — додав Петро Черник.