Росіяни перекидають сили з інших напрямків для ведення оборони на півдні
Про це на брифінгу в Military Media Center повідомив тимчасово виконуючий обов’язки директора департаменту планування застосування Головного управління Національної гвардії України полковник Микола Уршалович.
За його словами, незважаючи на значні втрати, ворог продовжує наступальні дії на Лиманському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках, намагається контратакувати на Бахмутському напрямку.
«За рахунок перегрупування сил з інших напрямків та резервів підсилює підрозділи, які ведуть оборонні дії на Бердянському та Мелітопольському напрямках», — сказав Микола Уршалович.
Також він повідомив, що штурмові підрозділи Нацгвардії та ЗСУ просуваються на Мелітопольському напрямку
За його словами, впродовж тижня штурмові групи бригад оперативного призначення «Гвардії наступу» за підтримки артилерії, танків та у взаємодії з підрозділами ЗСУ мали успіх на Мелітопольському напрямку.
Зокрема, вони знищили до взводу противника, просунулись як в глибину оборони російських військ, так і по фронту.
«Закріплюються на займаних рубежах та здійснюють підготовку до подальших наступальних дій», — сказав Микола Уршалович.
Після місяців надзвичайно важких боїв Сили оборони досягли помітного тактичного успіху на Мелітопольському напрямку. Росія намагається втримати лінію фронту і створити гарну картинку для своєї пропаганди.
Про це розповів військовий експерт Петро Черник. На його думку, російський фронт на Запоріжжі незабаром може посипатись.
Окупанти розуміють, що можуть втратити Південь
Росіяни розуміють загрозу обвалу фронту на Півдні. Інакше б вони не укріплювали настільки сильно Перекопський перешийок.
“На Токмацькому напрямку Сили оборони своїм просуванням створили плацдарм 10 на 10 кілометрів, що є доволі серйозним результатом. Це практично половина “лінії Суровікіна”, і щойно станеться її пролом, як у Росії не залишиться серйозних укріплень”, – пояснив Черник.
Після цього легкі українські механізовані частини за допомогою західної колісної бронетехніки зможуть вийти в тил ворога й розпочати його оточення.
Реванш ворога на Сході
У цих обставинах російське командування обрало контрстратегію: вийти на адміністративні кордони Луганщини та Донеччини. Це було одним із головних завдань російської армії після оголошення про введення військ на територію України.
“Виглядає, що на цьому етапі війни Росія зосередиться на реалізації саме цього плану (виходу на адмінкордони 2 областей). Їхня пропаганда зможе це подати як перемогу Путіна, який нібито й хотів лише “повернути своє” і “перебити натівських солдатів”, – зазначив військовий експерт.
Чи вплине на ситуацію перекидання на фронт нових частин
Росія не має проблем із людським потенціалом. Її мобілізаційний ресурс складає близько 1,5 млн людей, тож окупанти будуть і надалі робити ставку на “м’ясні штурми” українських позицій за канонами Другої світової війни.
Однак при цьому Росія не має достатнього технічного потенціалу для того, щоб створювати нові частини, як це показує приклад 25 загальновійськової армії. За російськими нормативами, 40-тисячний корпус має бути забезпечений 800 танками, 2 500 тисячами броньованих машин і 1000 артилерійських стволів.
На переконання Черника, забезпечення нових частин технікою навіть на 50 – 60% від штатної норми буде успіхом для Росії.