ЇЖАКИ ВПАДАЮТЬ У СПЛЯЧКУ…
Якщо в холодні місяці знайшли “мертвого” їжачка, не закопуйте його, не викидайте на смітник… Ніхто не хоче бачити мертву тварину у себе на подвір’ї або на дорозі, але це може бути живий їжачок, який спить з листопада по березень.
Зазвичай їжаки копають собі нори для безпеки, але у нас все менше зелених зон, чагарників або лісів і стає все важче знайти безпечне місце для сплячки.
Їжачок може увійти у ваші двори в пошуках безпеки та тепла, щоб впасти в сплячку, буває, що він настільки втомився від пошуків, що в результаті спить, де впав – у різних дивних місцях, таких як придорожні канави.
Коли їжаки перебувають у зимовій сплячці, їхнє серцебиття та загальне функціонування організму значно сповільнюються, хоча це просто спосіб зберегти енергію.
Про всяк випадок: якщо ви побачите їжачка, що рухається, переконайтеся, що він знаходиться в безпечному, теплому місці і зможе прожити 5 місяців.
Якщо ви знайшли їжачка у себе у дворі або десь на вулиці, помістіть його в картонну коробку, зробіть у ній дірку і поставте десь у сухому, безпечному та тихому місці, щоб їжачок провів там холодні місяці.
Їжаки – вид, що зникає, вони абсолютно нешкідливі і дуже важливі в нашій екосистемі.
Поділіться, будь ласка!
Фото та текст – з Інтернету