Герой роману “Майстер і Маргарита” Воланд вельми наочно показав співрозмовнику марність планування свого життя. Але ж незнання дійсно лякає людину найсильніше, змушуючи її дивитися в майбутнє з підозрілою обережністю. Як тут спокійно думати про майбутню відпустку, коли на вулиці тобі на голову в будь-який момент може впасти цегла?
Утім, обраних вищі сили все ж наділили дивовижним даром передбачення.
Пропонуємо вам дізнатися, які передбачення провидців щодо майбутнього здійснилися.Подорож на Місяць
Провидець: Жюль Верн
Фантастичне оповідання “З гармати на Місяць” Жюль Верн написав у роки, коли людина ще дивилася на небо як на незбагненну мрію. Гострий розум фантаста втілив ідею про підкорення Місяця, якому судилося здійснитися лише через століття. Але як Верну вдалося описати відчуття невагомості, що точно передає реальні почуття космонавтів? У той період учені навіть припустити не могли, що в космосі гравітація змінюється.
Провидець: Нікола Тесла
Винахідник та інженер сербського походження Нікола Тесла в науковому середовищі відомий під жартівливим прізвиськом “людина, яка придумала ХХ століття”. У 1909 році в інтерв’ю для видання “New York Times” Тесла обговорював своє бачення технологій майбутнього. Серед іншого він згадав якісь радіограми, які будь-яка людина зможе приймати на свій персональний пристрій. Пізніше, 1926 року, інженер передбачав винахід відеозв’язку, дуже точно описавши принципи роботи системи. Але ж до появи першого стільникового телефону залишалося ще півстоліття!
Крах “Титаніка”
Провидець: Морган Робертсон
1898 року світ побачила повість Моргана Робертсона під назвою “Марність, або Загибель Титана”. Розповідь про вигаданий океанський лайнер “Титан” згадали 14 років потому, коли його сюжет втілився в життя. Кількість збігів воістину вражає: вигаданий “Титан” точно відповідав реальному “Титаніку”, він також затонув у квітні, і навіть кількість загиблих під час катастрофи була такою самою. Але знаєте, що найдивовижніше? Робертсон написав книгу, коли “Титаніка” ще навіть у проекті не було!
Власна смерть
Провидець: Марк Твен
74-річний Твен одного разу написав: “Я прийшов із кометою Галлея в 1835. Вона повернеться знову наступного року і я збираюся вирушити разом із нею”. Тому 21 квітня 1910 року, у перший день появи комети, ніхто не здивувався смерті письменника. Марк Твен був відомий своїми несподіваними, але дуже точними передбаченнями.
Сучасна техніка
Провидець: Леонардо да Вінчі
Художник, учений, музикант і математик – Леонардо Да Вінчі став справжнім втіленням ідеальної людини епохи Ренесансу. Чи був він провидцем – судити вам. А чи знаєте ви, що за 400 років до появи першого танка Да Вінчі зробив начерки броньованого військового засобу, зобразив схему парашута за 3 століття до першого стрибка і, як багато хто вважає, зашифрував подорож людини в космос на своїй знаменитій фресці “Таємна вечеря”?
Велика лондонська пожежа
Провидець: Нострадамус
Пророцтва французького провидця і аптекаря Мішеля де Ностредама воістину легендарні. Люди приписують йому безліч прогнозів подій світової величини, що сталися через чотири століття після його смерті. У своїй книзі “Les Propheties”, яка побачила світ 1555 року, він писав: “Кров праведного зникне з Лондона, місто загориться раптово 66 року”. Саме це і сталося, коли велика лондонська пожежа 1666 року залишила без даху над головою 70 000 мешканців міста, за загальної чисельності населення 80 000.
Атомна бомба
Провидець: Герберт Веллс
Відомий фантаст передбачив появу атомних бомб у далекому 1914 році. У своїй книзі “Звільнений світ” Веллс описав уранові гранати, зазначивши, що вони ще довго вражатимуть людей після самого вибуху. Манхеттенський проєкт – той самий, де розробили першу атомну бомбу, – стартував через 28 років після публікації роману.
Холодна війна
Провидець: Алексіс де Токвіль
За життя Алексіса де Токвіля поза британським протекторатом Америка існувала всього 60 років і була роз’єднана громадянською війною. Росія в той час перебувала під самодержавним правлінням імператора. Хто ж міг подумати, що цим далеким країнам судилося стати головними наддержавами планети і своєю ворожнечею поставити під удар усе людство? Тільки Алексіс де Токвіль! У 1840 році французький політолог опублікував книжку “Демократія в Америці”, охарактеризувавши США і Росію як дві великі нації, яким судилося з різних кінців Землі рухатися до однієї мети, тримаючи в руках долі інших народів.