Військовий експерт Роман Світан визначив звільнення Криму як головне завдання Сил оборони України на 2024 рік.
«У 2024-му році завдання буде стояти стратегічне — звільнення Криму. За допомогою тих сил, засобів, які нам будуть передані нашими партнерами — авіація і ракетна техніка. Це основне», — сказав він.
Світак висловив думку, що звільнення Криму вже почалося, свідчить про оптимізм та впевненість у тому, що українські сили здійснюють дії, спрямовані на повернення контролю над анексованою територією.
«Ми це бачимо. А продовжуватися буде за допомогою дальніх засобів ураження. Далі — захід наших військ до Криму — буде виходити з тієї ситуації, яка буде складатися на момент ухвалення рішення залежно від наявності у нас сил, засобів і наявності сил, засобів у противника до оборони Криму», — зазначив експерт.
Висловлення Романа Світана, що механізми та напрямки ударів, які зараз виявляються, свідчать про наявність бачення у військового командування України щодо розвитку ситуації, підкреслює стратегічне планування та професіоналізм в управлінні військовими операціями.
«Раз вже почали, то будемо продовжувати це робити. І йде зараз підготовка для майбутнього поля бою, підготовка за допомогою контролю дальніми засобами ураження», — резюмував він.
Звернемо увагу, як військовий експерт Олександр Коваленко переконаний, що анексія Криму для Росії виявилася менш вигідною, ніж очікувалося. Він вбачає, що Крим, замість того, щоб стати опорою, став тягарем для окупантів, призводячи до більших проблем і втрат, ніж до отримання користі.
Він також наголосив на тому, що Крим складно назвати надійним, безпечним і тим більше «непотоплюваним авіаносцем». На тимчасово окупованому півострові Крим розміщено багато аеродромів, через що окупанти почали називати його авіаносцем. Саме ці аеродроми стали першими цілями для ударів української армії.
«Удари і нальоти дронів для Криму стали регулярним явищем, і для посилення безпеки об’єктів на півострові російські окупаційні війська стали концентрувати все більше засобів ППО. На сьогодні на півострові зосереджена ешелонована ППО, яка за своєю щільністю є другою після Москви і Московської області. Але це не рятує «непотоплюваний авіаносець», а часом навіть полегшує завдання для Сил оборони України зі знищення дорогих зразків ППО окупантів», — зазначив військовий експерт Олександр Коваленко.
Знищення ЗРС С-400 «Тріумф» на мисі Тарханкут та інші події, які відзначив експерт, свідчать про активність та успіхи українських сил у протидії російській техніці та агресії.
Щодо «тривожних інцидентів» та самознищення російських літаків, це може свідчити про напруженість у повітряному просторі та можливі технічні та оперативні проблеми у військових діях.
«Очевидно, що Крим складно назвати надійним, безпечним і тим більше «непотоплюваним авіаносцем». Крейсер «Москва», БДК» Мінськ», «Новочеркаськ», ДЕПЛ «Ростов-на-Дону » і багато інших не дадуть збрехати. Крім того, у разі повної втрати функціональності Керченського мосту — а вона відбудеться — Крим взагалі втратить хоч якесь мінімальне значення, але при цьому буде продовжувати вимагати витрат ресурсів істотно більших, ніж до 2022 року. Крим для російських окупантів повинен був стати оплотом і опорою в їх окупації всієї Південної України, а перетворився на тягар, від якого більше проблем і втрат, ніж профіту», — зазначив Коваленко.
Він вважає, що настане момент, коли утримання Криму для Москви стане ще більш проблематичним.
«Складність лише в тому, що для злочинного військово-політичного керівництва Росії Крим — це питання репутації і принципу. І навіть коли він буде випирати кровоточить кісткою з глотки окупаційного режиму, той його не буде вихаркивать, продовжуючи терпіти біль. Можливо, саме це режим і доб’є», — підсумував аналітик.