В ЗМІ поширюється інформація про можливість бронювання військовозобов’язаних у президентському офісі, проте спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук відзначив, що відповідного пункту в новому законопроєкті про мобілізацію немає. За зазначеннями ЗМІ, така ініціатива вивчається Банковою, де розглядаються варіанти бронювання військовозобов’язаних, які сплачують значну суму податків на свої офіційні доходи.
Відповідно до запропонованих обмежень, обсяг сплачених до бюджету податків на доходи фізичних осіб має становити принаймні 6 тисяч гривень на місяць, а роботодавець повинен сплачувати 22% від розміру окладу у вигляді єдиного соціального внеску. Поріг офіційної зарплати для можливості бронювання встановлюється від 35 тисяч гривень.
Така ініціатива може стосуватися не лише працівників, які отримують високі зарплати, а й фізичних осіб-підприємців та спеціального податкового режиму для IT-індустрії «Дія.City».
«Ми маємо фінансувати Збройні сили. Нагадаю, український бюджет складається з того, що заробляємо ми самі і це йде на потреби війська. А за рахунок іншої частини, яку ми отримуємо від наших партнерів, фінансується все решта. Не можна вигравати війну без належного грошового забезпечення людей», – наголосив Стефанчук.
Глава парламенту наголосив, що ідея не є новою, але відомих успішних прикладів втілення її у світі він не знає. Він також підкреслив необхідність фінансування Збройних сил для забезпечення адекватного грошового забезпечення учасників мобілізації, особливо в умовах воєнного конфлікту в Україні.