Клімат на Землі кардинально змінився, причому 2023 рік визнали найтеплішим в історії спостережень. Проте температурний пік може бути перевищений уже 2024 року.
У європейській Службі з питань зміни клімату Copernicus повідомили, що минулого року глобальна середня температура подолала минулу пікову позначку, яку зафіксували у 2016 році. Вона досягла максимальної позначки з 1880 року, коли почалися спостереження – 14,98°C. Це на 0,17 °C вище, ніж у 2016-му.
2023 рік став на 1,48°C теплішим за середні доіндустріальні показники 1850-1900 років і на 0,6°C теплішим за 1991-2020 роки. Вчені пояснили, що температурні показники річного періоду, які закінчаться в січні або лютому 2024 року, будуть вищими на 1,5°C порівняно з доіндустріальними показниками. Очікується, що у 2024 році буде зареєстровано нові температурні рекорди.
Гендиректор Центру дослідження клімату Вудвелла Макс Холмс заявив, що багатьом державам не вистачило “політичної волі” для пошуку вирішення проблеми зміни клімату, серед яких зниження залежності від викопного палива, а також активізація використання відновлюваних джерел енергії.
Дослідники вважають, що торішнє зростання середньої температури на планеті пов’язане з безперервним збільшенням обсягів парникових газів, яке спровокувала людська діяльність. Також вплинув цикл погоди Ель-Ніньо, який підвищив температуру Землі.
Торішній стрибок температури Землі змусив деяких учених засумніватися у прискоренні темпів зміни клімату. Кліматологи вважають, що для цього мало доказів.
Представник Університету Брауна Кім Кобб побоюється зміни влади у США. У листопаді 2024 року заплановано вибори президента. Нинішній глава держави Джо Байден проводить кліматичну політику. А його опонент Дональд Трамп, який може знову очолити країну, пообіцяв її зруйнувати, бо вважає її “безглуздим хрестовим походом Нового зеленого курсу”.