В Україні під час загальної мобілізації військовозобов’язаним чоловікам продовжують вручати повістки. Зокрема, можуть робити це дуже навіть оригінальними способами.
Тож адвокат Роман Сімутін розповів, у чому криється така підступність.
За його словами, чоловікам почали приходити повістки з таким формулюванням:
– Відправку повістки зафіксовано представником Керуючої компанії з обслуговування житлового фонду та автоматизованою системою АІТС «Оберіг».
Також можна побачити такі формулювання:
– Довожу до вашого відома, що в кінці 2023 року у Верховній раді зареєстрували законопроєкт, яким суттєво посилюється відповідальність за військові порушення, а саме законодавства про мобілізацію, з накладенням штрафу від 34 000 до 85 000 грн.
Зокрема, вже є рішення суду, де чоловіку «впаяли» 3 роки позбавлення волі за ухилення від призову за мобілізацією.
У чому ж криється підступність?
Дане рішення суду, яким військовозобов’язаного визнали винним за ст. 336 КК України – ухилення від призову за мобілізацією з покаранням у 3 роки позбавлення волі.
– Зауважте: не умовно, але й не щодо вас, отримувача цього креативного повідомлення.
Бо здебільшого чоловіки, не почитавши вирок суду, гадають, що це саме їм дали 3 роки.
Такий собі елемент психологічного тиску на людину”, – йдеться у повідомленні.
За словами адвоката, те, що відправку повістки «зафіксовано представником Керуючої компанії», ще нічого не доводить чи підтверджує.
– Читайте між рядків: повістку вам вкинули до поштової скриньки, а двірник підтвердив, що зробив це, – додав Сімутін.
Підступність також полягає в тому, що у Верховній раді зареєстрували законопроєкт, яким суттєво посилюється відповідальність за військові порушення, а саме законодавства про мобілізацію, з накладенням штрафу від 34 000 до 85 000 грн.
Важливо, що це лише законопроєкт, а не закон. Він ще тільки буде розглядатися у майбутньому, його розкритикували практично всі політичні сили, він отримав негативні висновки експертного управління при ВРУ. Тож саме так маніпулюють та «грають» на необізнаності й стривоженості громадян.
– Однозначно підхід можна внести до номінації найкреативнішого способу вручення повістки. Звичайно ж, із приставкою «анти», – зазначив експерт.