В Україні очікується помітне зростання курсу долара – насамперед, в обмінниках. За прогнозами, наступного тижня (18-24 березня) вартість американської валюти перебуватиме в межах від 38,5 до 39,5 грн. Увечері 15 березня ж вони визначили її курс в середні 38,41/38,88 грн (купівля/продаж). Банки – в середні 38,5/38,95 грн (купівля/продаж).
Про очікування банківського сектора OBOZ.UA розповів начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий. Він зазначив:
формування курсів відбуватиметься на базі курсів міжбанку з додаванням комісії фінустанов;
при цьому обмінники можуть ще й врахувати додаткову маржу – “у разі превалювання попиту над пропозицією”.
В цілому ж, зазначив він, ситуація на ринку розвиватиметься “за вже усталеними канонами часткової лібералізації”. Зокрема, часті курсові коливання відбуватимуться під супровід “ефективної тактики НБУ щодо встановлення рівноваги між попитом та пропозицією”.
“Відтак, курсу національної валюти не загрожую ані обвал, ані різке зростання”, – резюмував Лєсовий.
Новий рекордний курс
Водночас НБУ знову оновив історичний рекорд офіційного курсу долара. На 18 березня, він визначив його у 38,8 грн, що на 2 коп. перевищує попереднє максимальне значення. Проте хвилюватися через це не варто, адже прогнозний курс, “записаний” урядом у бюджеті-2024, складає 40,7 грн/долар.
Ба більше, хоча зростання офіційного курсу до рекордних значень вже стало досить частим явищем для України, після цього зазвичай відбувається зниження. Причому не рідко значне. Наприклад:
поточний рекордний курс було встановлено на 14 березня – він склав 38,79 грн;
проте вже 15 березня НБУ знизив його одразу на 10 коп. – до 38,69 грн.
Разом з тим, панікувати через дії Нацбанку не варто. Адже як пояснив раніше заступник голови регулятора Сергій Ніколайчук, за режиму керованої гнучкості зміна курсу в той чи інший бік є нормальним явищем. Ба більше, наголосив він, НБУ попереджав, що подібне може відбуватися.
Читайте більше: https://merezha.co/v-ukrayini-ochikuyetsya-suttyeva-zmina-kursu-dolara-vzhe-za-kilka-dniv-shho-bude-z-valyutoyu