Низку цинічних умов, які вкотре висунув кремлівський диктатор Володимир Путін для початку переговорів із Києвом, світова спільнота поставила під сумнів. Світ не лише не повірив у щирість заяв Кремля, але й відповів на них.
Путін заявив, що умовою початку переговорів з Україною має бути виведення українських військ із Херсонської, Запорізької, Донецької та Луганської областей України. Ні, це Росія має вивести свої війська, а не Україна – так у світі прокоментували чергову маячню Кремля. obozrevatel.com
Зокрема, генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг заявив, що “мирні пропозиції” Путіна не мали жодних добрих намірів.
“Не Україна повинна виводити війська зі своєї території. Це Росія мусить вивести свої війська з окупованої української землі. Пропозиція (Путіна) фактично є заявою, що в Росії є право окупувати ще більше української землі, якщо Україна не відмовиться від своїх областей”, – сказав Столтенберг.
“Це не мирна пропозиція. Це пропозиція більшої агресії, більшої окупації. І вона демонструє, що метою Росії є контроль над Україною, і це було метою Росії з самого початку цієї війни”, – додав генсек НАТО.
Зі свого боку міністр оборони Сполучених Штатів Ллойд Остін висловив здивування, чому це саме російський диктатор намагається поставити умови переговорів.
“Путін незаконно окупував суверенну українську територію. Він не в тому положенні, щоб диктувати Україні, що вона повинна робити для досягнення миру”, – заявив він під час зустрічі міністрів оборони країн-членів НАТО в Брюсселі.
Український президент Володимир Зеленський, коментуючи “пропозицію” Путіна, заявив, що російському диктатору “не можна довіряти”. Для ілюстрації свого ствердження він навів історичний приклад.
В МЗС України слова Путіна назвали “маніпулятивними заявами”, мета яких – “ввести в оману міжнародну спільноту”. А спробу очільника Кремля “виставити себе в ролі миротворця та висувати варіанти завершення розпочатої ним війни” справедливо назвали абсурдом.
Українські дипломати звернули увагу, що заяви Путіна пролунали за день до початку глобального Саміту миру у Швейцарії. Це свідчить про те, що Росія боїться справжнього миру, пояснили в МЗС України.
“У планах Росії не мир, а продовження війни, окупація України та подальша агресія в Європі”, – зауважили дипломати.
Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк зі свого боку звернув увагу, що жодних нових “мирних пропозицій” від РФ не прозвучало, і “стандартний набір агресора” вже лунав багато разів.
“Його зміст досить специфічний, украй образливий для міжнародного права і красномовно свідчить про неспроможність нинішнього російського керівництва адекватно оцінювати реалії“, – зазначив радник ОП.
На думку голови правління Центру політико-правових питань, юридичного радника департаменту стратегії Вищого органу аудиту Польщі Пйотра Кульпи, за такими заявами Путіна стоїть прихований план, який складається з трьох основних прагнень диктатора.
Путін хоче залишитися “гарантом безпеки” для України, не пустити країну до НАТО й добитись зняття санкцій, вважає Кульпа.
“Путін ніби каже: “Якщо ви виконаєте мої умови, я сам залишуся гарантом того, що не нападатиму і буде мир”. Це явний програш для України, тому що в такому разі Путін зможе визначати, хто править у Києві. А зняття санкцій є ключовим моментом. Санкції з Росії не можуть бути зняті доти, доки вона не поверне всі захоплені території України без винятку. Путіну ніхто не дозволить бути “гарантом безпеки” і ніхто санкцій із РФ знімати не збирається”, – зауважив політик.
Аналітик відомого німецького видання Bild Юліан Рьопке переконаний, що заяви Путіна лише провокація, яка не має нічого спільного з реальністю. Загальна територія, від якої нібито має відмовитися Україна, більша, ніж розмір Північної Македонії, Словенії або Ізраїлю.
“Щоб виконати вимоги, Україні довелося б звільнити територію розміром із Мекленбург-Передню Померанію – без бою, після 28 місяців військового опору агресору. Абсолютно нереально, враховуючи ситуацію на полі бою. Хоча Росія повільно просувається вперед, за нинішніх темпів їй знадобляться десятиліття, щоб військовим шляхом завоювати територію, на яку вона зараз претендує”, – зазначає аналітик.
Юліан Рьопке запевняє, що пропозиція Путіна є “криком відчаю, ніж пропозицією, яку варто сприймати всерйоз”.