В Патрульній поліції Києва нагадали водіям основні жести регулювальника. Це може стати в нагоді за умови відключення електроенергії.
Згідно п.п. 8.3 ПДР України, сигнали регулювальника мають перевагу перед сигналами світлофорів та вимогами дорожніх знаків і є обов’язковими для виконання. Сигналами регулювальника є положення його корпуса, а також жести руками, зокрема з жезлом, які мають такі значення.
Регулювальник дорожнього руху стоїть обличчям або спиною до вас. Руки його розведені вбік, опущені донизу, або зігнута перед грудьми права рука з жезлом вліво:
рух заборонено в усіх напрямках. Це положення регулювальника прирівнюється до червоного сигналу світлофора.
Регулювальник стоїть обличчям до вас. Його права рука, що тримає жезл, витягнута вперед, тобто до вас:
рух заборонено прямо, а праворуч — рух дозволено. Це положення регулювальника означає червоний сигнал світлофора із зеленою стрілкою праворуч.
Рука регулювальника з жезлом піднята вгору. Він стоїть до вас будь-яким боком:
цей жест означає, що зараз зміниться рух на перехресті. Таке положення означає “Увага!” і жовтий сигнал світлофора. Автомобілі та пішоходи мають покинути перехрестя, рух транспорту заборонено.
Регулювальник стоїть до вас лівим боком з витягнутою вперед рукою з жезлом:
дозволяється їхати у будь-якому напрямку: праворуч, ліворуч, прямо, а також розвертатися. Цей сигнал регулювальника означає зелене світло світлофора.
Якщо регулювальник стоїть лівим боком до вашої машини, а його руки опущені донизу, витягнуті по сторонах або зігнуті й притиснуті до грудей:
можна їхати прямо або праворуч, спочатку пропустивши пішоходів. Такий сигнал означає зелене світло світлофора, але із забороною повороту ліворуч.