Завжди вважалося, що отримані в домашніх умовах від своїх курочок яйця дуже корисні. Вони містять велику кількість мікро та макро елементів так необхідних для людського організму.
Їх охоче всі їдять, бо вони вирощені на домашніх органічних продуктах, без ніякої хімії.
Догляд за курми дуже простий й не потребує великих затрат та часу. Однак, буває, що вони зовсім перестають нестися або яєць у кублах небагато.
Причина такого явища криється в багатьох факторах. Це може бути неправильні умови утримання птахів та порушений харчовий раціон.
Як досягти високих показників яйценосності.
Домашній раціон має складатися з суміші зерна, трав’яної та овочевої мішанки, ракушняку чи шкаралупи яєць.
Також, в них має бути завжди чиста й свіжа вода.
Кури можуть страждати від шкідників, які живуть між пір’їн. Тому, скрізь мають стояти великі миски чи коробки з сумішшю піску та деревного попелу. В них кури люблять купатися й в такий спосіб рятуватися від шкідливих комах.
Головна страва для годівлі курей є пшеничне зерно, яке має стояти скрізь. Рано навесні коли починають відростати молоді кущики кропиви, буде доречним її змішувати з вареними чи сирими тертими овочами.
Однак, у курей буває період коли вони починають ліняти й це триває декілька місяців підряд, а тоді вони зовсім не несуть яйця. Щоб скоротити цей період, варто додавати до овочевих мішанок корисні вітаміни та мікроелементи. Також, подрібнену капусту, висушену чи свіжу траву кропиви, будь-яку зелень з городу або бурякову гичку.
Корисно для раціону курей буде й додавання шматків крейди, разом з ракушняком, пророщеним зерном, кістковим борошном та макухою, а ще пір’я, яке добрі господині залишають для такого підживлення курей. В ньому міститься багато кальцію, тому кури пір’я з задоволенням їдять, особливо в зимові холодні дні. Популярні овочі, які з задоволенням поїдають кури: свіжі кабачки з гарбузами, буряки кормові, капусту та інші. А бульбу картоплі дають птахам тільки відвареною та товченою з додаванням зернових висівок й макухи.
Щоб кури добре несли яйця, важливо дотримуватися в приміщеннях їх утримання температурного режиму в районі +4…+ 8°С та освітлення в залежності від пори року.