Глава МОЗ Уляна Супрун анонсувала великі нововведення для українських лікарів і пацієнтів
Зовсім скоро всі паперові документи заміняться електронними. Реформа торкнеться історій хвороб і навіть рецептів. Подробиці виконуюча обов’язки міністра розповіла під час інтерв’ю “Радіо Свобода”.
За словами Уляни Супрун, уже з 1 квітня на повністю електронну систему переведуть рецепти на медикаменти, які продаються за державною програмою «Доступні ліки». Незабаром українці не зможуть отримати бажаний препарат з папірцем. Сімейний лікар буде зобов’язаний оформити електронний рецепт, який легко перевірити через систему. Перш за все, зміни торкнуться продажу ліків від серцево-судинних захворювань, цукрового діабету другого типу і бронхіальної астми. “Пацієнт уже не буде мати папірці, а це буде йти через електронну систему», – підкреслила Уляна Супрун.
Електронні лікарняні планують впровадити під кінець 2019 року. З ними паперові документи повністю зникнуть. Глава МОЗ впевнена, що нововведення дозволять припинити корупцію в лікарнях.
«Ми не будемо бачити в метро в Києві оголошення, що можна купити лікарняний за 200 гривень. Лікарняні будемо отримувати від своїх сімейних лікарів. Лікар буде відповідати за його або її електронний підпис на цьому лікарняному. Як прийдуть до лікарні або додому, а цієї людини немає на місці, то відповідатиме не тільки ця людина, але і лікар, який видав. І коли буде професійне ліцензування лікарів, буде спосіб, щоб покарати також і лікаря, можна навіть відібрати ліцензію», – пояснила Уляна Супрун.
Тим часом, в Україні вже тестують на практиці електронні медичні картки. Лікарі по всій країні почали фіксувати інформацію про візити пацієнтів в систему eHealth. Незабаром паперові історії хвороб і зовсім можуть зникнути. Як розповіла Уляна Супрун, з медичними картами електронного формату почнуть працювати сімейні лікарі, терапевти і педіатри. Для цього медзакладу потрібно підключитися до електронної системи охорони здоров’я і укласти контракт з Національною службою здоров’я України.
Уляна Супрун запевняє, що електронні карти дозволять забезпечити конфіденційність даних пацієнтів. За її словами, система eHealth має всі необхідні механізми безпеки, щоб інформація не потрапила в руки сторонніх. “Ці дані не належать державі і не належать Національній службі здоров’я, а належать пацієнту. І тільки пацієнт може надати доступ до своїх персональних даних і до своєї медичної картки», – підсумувала глава МОЗ. Вона нагадала, що вже 26 мільйонів українців підписали декларації з сімейними лікарями.